Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W otwartej strefie dziennej niepodzielnie rządzi styl glamour: eleganckie formy, błyszczące powierzchnie, zdobne kryształki oraz biel. Projekt: Katarzyna Uszok. Fot. Bartosz Jarosz.

W otwartej strefie dziennej niepodzielnie rządzi styl glamour: eleganckie formy, błyszczące powierzchnie, zdobne kryształki oraz biel. Projekt: Katarzyna Uszok. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 01 lut 2016 12:05 (aktualizacja: 05 lut 2016 10:43)

Salon w stylu glamour. 20 pięknych wnętrz

Salon w stylu glamour olśniewa bogactwem zdobień i blaskiem kryształów. Zobaczcie jak prezentuje się na salonach.

Styl glamour na dobre zagościł w naszych domach. I nic w tym dziwnego, skoro wszyscy lubimy otaczać się luksusem i od czasu do czasu pozwolić sobie na odrobinę zbytku. Ozdobny, pełen blasku i niezwykle elegancki cieszy nasze zmysły. Oparty na wariacjach klasyczną konwencją, bawi się dostojnymi formami. Lubujący się w lśniących tkaninach, mieniących się kryształkach i srebrno-złotych dekoracjach styl glamour musi błyszczeć.

Także salon urządzony w tej stylistyce zachwyca różnorodnością użytych materiałów, struktur i kolorów. Wszystko jednak podane w dobrze wyważonych proporcjach już od pierwszego spojrzenia czaruje elegancją i kusi luksusem. Z jednej strony zachwyca blaskiem i pałacową wręcz wytwornością. Z drugiej – imponuje dużą ilością dekoracyjnych wykończeń, faktur i materiałów. Przy tym niczego nie może tu być w nadmiarze.

Dominujący blask i połysk ocieplają bardziej „miękkie” materiały – wzorzyste tapety, puszyste dywany i wytworne tapicerki przełamujące klasyczne formy mebli, także tych wypoczynkowych. Porywający efekt zapewniają kryształowe żyrandole oraz równie błyszczące dekoracje. Wszystko razem robi odpowiednie wrażenie.

 

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA