Połączony z jadalnią salon urządzono w stylu glamour. Wygodny zestaw wypoczynkowy w jasnej barwie swą formą nawiązuje do wyglądu klasycznych sof. Projekt: Katarzyna Merta-Korzniakow. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Połączony z jadalnią salon urządzono w stylu glamour. Wygodny zestaw wypoczynkowy w jasnej barwie swą formą nawiązuje do wyglądu klasycznych sof. Projekt: Katarzyna Merta-Korzniakow. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
13 lip 2015 12:31

Salon w stylu glamour. 20 pięknych zdjęć

Jak łączyć klasykę z nowoczesnością? Z pomocą przychodzi synkretyczny styl glamour. Zobaczcie jak prezentuje się w salonowych aranżacjach.

Ozdobny, pełen blasku i niezwykle elegancki styl glamour na dobre zagościł w naszych domach. I nic w tym dziwnego, skoro wszyscy lubimy otaczać się luksusem i od czasu do czasu pozwolić sobie na odrobinę zbytku – choćby tylko tego wnętrzarskiego. Oparty na wariacjach klasyczną konwencją, bawiący się dostojnymi formami, lubujący się w lśniących tkaninach, mieniących się kryształkach i srebrno-złotych dekoracjach styl glamour musi błyszczeć.

Także salon urządzony w tej stylistyce zachwyca różnorodnością użytych materiałów, struktur i kolorów. Wszystko jednak podane w dobrze wyważonych proporcjach już od przysłowiowego progu czaruje elegancją i kusi luksusem. Z jednej strony zachwyca blaskiem i pałacową wręcz wytwornością. Z drugiej – imponuje ilością dekoracyjnych wykończeń, faktur i materiałów. Przy tym niczego nie może tu być w nadmiarze. Dominujący blask i połysk ocieplają bardziej „miękkie” materiały – tapety, dywany i tapicerki przełamujące klasyczne formy mebli wypoczynkowych. Porywający efekt zapewniają kryształowe żyrandole oraz równie błyszczące dekoracje.

Salon w stylu glamour musi jednak zachować swą podstawową funkcję jaką jest funkcja wypoczynkowa. Dlatego też najodpowiedniejsze, choć nie konieczne, wydaje się tu zastosowanie bieli oraz innych bardzo jasnych kolorów jako bazy dla całej aranżacji. Nie musi to jednak oznaczać, iż ma ona stać się barwą naszych ścian – wręcz przeciwnie. Warto wprowadzić biele, beże czy szarości jako kolor mebli, dodatków, a przede wszystkim zestawu wypoczynkowego. Przecież jako główny element wyposażenia salonu zasługuje ono na to by być glamour.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • SzlachetnyDzik, 2017-11-01 20:52:07

    Gdzie mogę dostać taką tapetę?

POLECAMY W SERWISACH