Strefa wypoczynkowa z fotelami w bliskich naturze kolorach i z pięknymi dekoracjami na ścianie. Fot. Alvhem Makleri.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Strefa wypoczynkowa z fotelami w bliskich naturze kolorach i z pięknymi dekoracjami na ścianie. Fot. Alvhem Makleri.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
02 lip 2015 14:40

Salon w stylu skandynawskim. 15 pięknych wnętrz

Styl skandynawski we wnętrzach zachwyca nieskazitelną bielą ścian oraz naturalnym rysunkiem i kolorem drewna na podłogach i meblach.

Salon w stylu skandynawskim przyciąga uwagę wysokimi sufitami, dużymi oknami, ciepłym jasnym drewnem na podłogach i nieskazitelną bielą ścian. Taki wystrój wnętrz to prawdziwa uczta dla miłośników chłodnych klimatów.

Jasne kolory ścian i wyposażenia to chyba najbardziej rozpoznawalne cechy stylu skandynawskiego. Ściany pomalowane na stonowane, subtelne kolor w różnorodnych tonacjach bieli i beżów czy szarości w połączeniu z podłogami, na których znajduje się naturalny parkiet, dają wrażenie lekkości i przestronności, podkreślają także charakter wnętrza. To zabieg celowy - wnętrze wydaje się dzięki temu większe, jaśniejsze i chłodniejsze.

W przeciwieństwie do Polski, gdzie boazeria zdecydowanie wypadła z łask, w krajach po drugiej stronie Bałtyku nadal jest popularną dekoracją wielu mieszkań i domów. Dzięki temu, że Szwedzi czy Norwegowie konsekwentnie stawiają na prostotę i uniwersalną, ponadczasową biel, boazeria w takim wydaniu po prostu nie traci uroku.

Meble w salonie to kolejna wariacja na temat jasnej palety barw. Wygodne kanapy w jasnych kolorach, niskie szafki i stoliki wykonane z bielonego drewna ocieplają dodatki, takie jak dywanik czy poduchy. Wszystko to ma sprzyjać komfortowemu wypoczynkowi we własnym M.

Duże okna w głębokich niszach wpuszczają całkiem sporą dawkę dziennego światła - wnętrza są dzięki niemu jasne, lekkie i pełne życia. W wysokim salonie z oknami w niszach jest jasno i przestronnie, ale także przytulnie.

W prezentowanej galerii zebrałiśmy dla Was 15 wnętrz rodem ze Skandynawii. Jest tu wszystko, za co kochamy styl z Północy Europy: bielone drewniane podłogi, śnieżnobiałe ściany, wysokie sufity i okna w niszach, a przede wszystkim piękna biała boazeria, która ozdabia ściany.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH