W otwartej strefie dziennej chłodna biel doskonale współgra z ciepłem drewna oraz czerwonych i pomarańczowych dodatków. Projekt: Agnieszka Żyła. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

W otwartej strefie dziennej chłodna biel doskonale współgra z ciepłem drewna oraz czerwonych i pomarańczowych dodatków. Projekt: Agnieszka Żyła. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
15 paź 2014 14:09

Salon z kuchnią. 20 pomysłów z polskich domów

Otwarta strefa dzienna to niezwykle modne rozwiązanie. Jak urządzić salon z kuchnią i jadalnią? Zobaczcie propozycje rodzimych projektantów.

Otwarta strefa dzienna to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Cieszy się dużą popularnością zarówno w domkach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach w bloku. I nic w tym dziwnego. To bowiem rozwiązanie niezwykle praktyczne, pozwalające nie tylko optycznie powiększyć przestrzeń całego lokum – dodając mu co najmniej kilka metrów kwadratowych, ale też funkcjonalnie ją zagospodarować. Bez zbędnych podziałów i dodatkowych ścian, nasze wnętrze może wyglądać naprawdę imponująco.

Jak to zrobić? Pomysłów jest właściwie tyle, co właścicieli mieszkań i domów, którzy zdecydowali się na otwartą strefę dzienną. To bowiem przestrzeń miła i przyjazna w aranżacji. Daje o wiele więcej możliwości niż zamknięte poszczególne pomieszczenia, a przy tym o wiele lepiej się prezentuje. O wiele łatwiej jest przecież aranżować przestrzeń pozbawioną sztucznie stworzonych barier. Dodatkowym atutem w tego typu wnętrzach będzie wygospodarowane miejsce na wyspę, bar czy jadalnię.

Mimo naprawdę szerokiego wachlarzu możliwości należy jednak pamiętać by trzymać się kilku podstawowych zasad aranżacyjnych. Najważniejszą z nich będzie zachowanie jedności stylistycznej całej strefy dziennej. Kuchni – widoczna z salonu musi być z nim w pełni kompatybilna. Nie możemy sobie pozwolić na zbyt dużą różnicę między wystrojem obu tych stref. Nie znaczy to jednak, że nie możemy bawić się różnorodnymi stylami.

Wręcz przeciwnie – wszelkiego rodzaju wariacje stylistyczne na pewno podniosą walory estetyczne kreowanej przez nas przestrzeni. Należy jednak uważać by nie przesadzić z fuzją różnorodnych elementów, bądź po prostu unikać zbyt ekstrawaganckich kontrastów. Jeżeli nie jesteśmy pewni naszych umiejętności aranżacyjnych, zaprośmy do współpracy architektów wnętrz. Te doświadczone w projektowaniu osoby na pewno pomogą stworzyć na spójną stylistycznie, intrygującą, a przy tym funkcjonalną w pełni zintegrowaną przestrzeń dzienną.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH