• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
11 lip 2011 10:58

Tomek Rygalik

Jest z pewnością najbardziej rozpoznawalnym w świecie polskim designerem. Projektował dla takich marek jak Moroso, Ideal Standard, Iker, Artek czy Noti.

Po wielu latach pracy w Nowym Jorku i Londynie powrócił do Polski, a w 2011 roku został dyrektorem kreatywnym marki Comforty. Na tegorocznej edycji iSaloni spektakularną premierę miała najnowsza kolekcja mebli tej marki, w znacznej części jego autorstwa. Tomek Rygalik opowiedział nam o nowej kolekcji, o wystawie w prestiżowym mediolańskim Superstudio Piu i codziennej pracy designera.

Wystawa Real Industry Future Classics była prezentowana na tegorocznych targach iSaloni w Superstudio Piu – najbardziej prestiżowej przestrzeni wystawienniczej, nad która pieczę ma sam Giulio Cappelini.

' title=
fot. Comforty
O designerze
' title=
Urodził się w 1976 roku w Łodzi. Studiował Architekturę i Urbanistykę na Politechnice Łódzkiej oraz Industrial Design na Pratt Institute w Nowym Jorku (BA/Hons). Po kilku latach pracy dla firm projektowych w USA, podjął studia na Royal College of Art w Londynie (MA), gdzie po otrzymaniu dyplomu został pracownikiem naukowym. Dziś ma na swoim koncie wiele prestiżowych międzynarodowych nagród i wdrożonych produktów. Współpracuje m.in. z Moroso, Artek, Iker, Noti, Vox, Heal’s,ABR, Ideal Standard. W 2010 roku został dyrektorem kreatywnym marki Comforty, a obecnie pełni funkcję dyrektora artystycznego tej marki. Prowadzi pracownię projektowania na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (PG13). W 2011 roku zaprojektował także meble, które od lipca tego roku towarzyszyć będą polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.
Tomek Rygalik

Ważnym wydarzeniem podczas targów iSaloni w Mediolanie w ramach Superstudio Più - Temporary Museum For New Design Zona Tortona była wystawa Real Industry Future Classics, na której marka Comforty zaprezentowała nową kolekcję pod Pana dyrekcją artystyczną. Co było dla Pana priorytetem przy jej projektowaniu?
Kolekcja jest różnorodna. Składa się z sof, foteli, lamp oraz stołów– prezentujących innowacyjne rozwiązania funkcjonalne. Innym jej wyróżnikiem jest niestandardowe zastosowanie materiałów, jak chociażby beton, czy Corian. Moim priorytetem było zaprojektowanie mebli, które są ponadczasowe, pięknie się starzeją i nie są kompromisem pomiędzy ich designem a temu, czemu mają w istocie służyć. Tworząc nowe produkty, skupiałem się na filozofii „build to last”, gdzie cena nie jest wypadkową pozycjonowania marki. Składają się na nią doskonałe materiały, jakość i ponadczasowość wzornictwa. W naszej pracy nad kolekcją w centrum znalazł się użytkownik. Nowe produkty były rozwijane przede wszystkim z myślą o jego potrzebach, tak, by zapewnić mu użyteczne meble z dodatkowymi funkcjami, które doskonale sprawdzą się zarówno w domu, jak i w przestrzeniach publicznych.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH