Trendy 2018: kierunek Wschód. Na zdj. panele podłogowe Loft Cerama. Fot. Classen

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Trendy 2018: kierunek Wschód. Na zdj. panele podłogowe Loft Cerama. Fot. Classen
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
05 lut 2018 11:34

Trendy 2018: inspiracje orientem nadal modne

Fascynacja egzotyką nie mija. Tym razem w poszukiwaniu inspiracji projektanci udali się na Daleki Wschód, skąd przywieźli pomysły, które mogą radykalnie odmienić wystrój naszych domów.

Bez obaw, nie musimy zamieniać salonu w komnatę z pałacu mandaryna. Chodzi o wprowadzenie do nowoczesnej, zwłaszcza loftowej aranżacji kilku elementów typowych dla azjatyckiego wzornictwa. Nie trzeba zatem robić rewolucji w domu i to jest właśnie najfajniejsze w tej modzie! Pomysłami, jak prostym sposobem dodać wnętrzu orientalnej nuty, dzielą się znane, wyznaczające najnowsze trendy firmy.

Orientalna ceramika

Na stole z surowego drewna postaw miseczki, talerze, wazony inspirowane tradycyjną ceramiką japońską. Takie naczynia o charakterystycznych obłych kształtach, nierównomiernie pokryte szkliwem w kilku ciemnych kolorach (brązowym, zielonym, szarym i niebieskim) właśnie pojawiły się w ofercie HK Living. Co ciekawe, projektanci firmy proponują zestawiać je ze znaną od wieków biało-niebieską porcelaną w stylu chińskim. Oryginalnie i pięknie!

Chińskie lampiony

Powieś lampę z papierowym albo płóciennym abażurem do złudzenia przypominającym chińskie lampiony. Wybierz abażur biały albo kremowy, ewentualnie brązowy, jednobarwny lub ozdobiony kwiatowym ornamentem (wyprodukowane przez HK Living, są już do kupienia w Polsce). Nie tylko przywoła pożądany klimat, ale i rozjaśni wnętrze delikatnie rozproszonym, bardzo nastrojowym światłem.

Japońskie ornamenty

Fragmenty ścian oklej tapetą w subtelne roślinne wzory zaczerpnięte z japońskich rycin. Alternatywą dla tej dekoracji mogą być poduszki albo makatki z podobnymi motywami. A może zdecydujesz się też na leżankę obitą tkaniną w taki sam deseń? Będzie jeszcze bardziej stylowo.

Azjatyckie plecionki

Wyplatane meble, głównie z rattanu w naturalnym kolorze i lakierowanego na czarno, to obecnie absolutny wnętrzarski hit. Ma je w ofercie i HK Living, i Dutchbone, i wiele innych producentów, nawet utożsamiany z surowym stylem industrialnym Zuiver (ta firma przedkłada jednak nad rattan swój ulubiony metal). Nie trzeba wymieniać na rattanowe drewnianych, metalowych czy plastikowych krzeseł i foteli. Można je ze sobą swobodnie zestawiać – taka mieszanka jest bardzo modna. Warto też dodać do wystroju lekki mebelek bambusowy, np. etażerkę. Ten materiał również wniesie do wnętrza powiew Wschodu.

Aksamity

Na punkcie tej tkaniny wszyscy dostali bzika. Producenci obijają nią nie tylko sofy i fotele we wszystkich stylach, z minimalistycznym włącznie, ale także siedziska krzeseł, nawet najprostszych. Bogato wyglądający aksamit wniesie do wnętrza odrobinę tak typowej dla Orientu atmosfery przepychu. Podobnie zadziałają akcenty fioletu, liliowego, żółtego, bordowego, różowego, rudego czy zielonego – najmodniejszych teraz kolorów. Źródło: dutchhouse.pl

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH