• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
15 lis 2012 14:37

Wnętrze gabinetu w stylu kolonialnym

Przedstawiamy nasze propozycja na aranżacje gabinetu w stylu kolonialnym.

 

Przywieziony z daleka
' title=
Styl, który obecnie nazywamy kolonialnym narodził się w brytyjskich koloniach w Birmie, Indiach, Tajlandii, Laosie, Indonezji i Afryce. Jest mieszkanką brytyjskiego designu, miejscowych gatunków drewna i dalekowschodniej, oryginalnej ornamentyki. Towarzyszy mu moda na ciemne, egzotyczne gatunki drewna, m.in.: wenge, mahoń, palisander, teak. Popularne są materiały naturalne: rattan, bambus i wiklina oraz specjalnie preparowany sznurek.
 
Meble kolonialne, dzięki swej prostocie i małej ilości zdobień doskonale harmonizują z meblami nowoczesnymi. Są masywne i trwałe. Wykończenie powierzchni ma świadczyć o ich historycznym pochodzeniu, stosowane więc są rozmaite techniki postarzające. Można je łączyć z nowoczesnymi sprzętami, ale równie dobrze prezentują się w zabytkowych aranżacjach. Przy projektowaniu musimy jedynie pamiętać, że tak masywne meble o ciemnych kolorach nie powinny łączyć się z jasną podłogą, gdyż w ten sposób możemy uzyskać niepożądany efekt "lewitowania mebli". Podłoga powinna być ciemna. Bardzo efektowne będzie zestawienie mebli z rattanem, surowym drewnem – dębem lub orzechem – bambusowymi elementami typu maty i kolorami na ścianach od piaskowego beżu po niebieskozielony odcień.
proj. Karolina Łuczyńska, Caroline's Interior Design

Tapeta ścienna, flizelinowe Coordonne Quod. Wym. rolek: 0,53x10 m. Cena: ok. 440 zł, JVD.

' title=
fot. JVD

Nietypowy regał, który tworzy geometryczny wzór. Na dole szafka z jedną półką i dwie szufladki. Materiał: wiąz. Wym.: 179x90x31 cm. Cena: ok. 2.000 zł, Orient Decor.

' title=
fot. Orient Decor

Meble z kolekcji „Dąb”. Dostępne w trzech wybarwieniach: naturalnego dębu, postarzanej czerni i bieli. Cena: ok. 2.490 zł (biurko), ok. 6.960 zł (biblioteka), Inne Meble.

' title=
fot. Inne Meble

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH