• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
03 kwi 2009 22:59

Zestaw subiektywny według Tomka Rygalika

Przedstawiamy subiektywny zestaw designerski Tomka Rygalika. Oto wybrane przez niego prace młodych designerów.

„Zwyczajne, istotne, zaradne, inteligentne, gotowe. Takie są projekty PG13 – taki jest młody polski design” – komentuje swój wybór Tomek Rygalik.

0%, projekt Marty Niemywskiej, neguje dominujący dziś sposób rozumienia designu jako sztuki udziwniania i bezrefleksyjnego podrażania rzeczy, nie licząc się z negatywnymi wpływami chociażby na środowisko naturalne. Odtwarzacz MP3, pamięć przenośna i inne produkty elektroniczne pozbawione są „projektowego tłuszczu” i „widzimisię”. Są tylko tym, czym muszą być. 0%, projekt Marty Niemywskiej, neguje dominujący dziś sposób rozumienia designu jako sztuki udziwniania i bezrefleksyjnego podrażania rzeczy, nie licząc się z negatywnymi wpływami chociażby na środowisko naturalne. Odtwarzacz MP3, pamięć przenośna i inne produkty elektroniczne pozbawione są „projektowego tłuszczu” i „widzimisię”. Są tylko tym, czym muszą być. Poduchy, projekt Oli Mireckiej, to proste i niewydumane twórcze ingerencje w znajomy i przyjazny nam produkt. Pozwala na wykorzystanie poduszek na zupełnie nowe sposoby. Zintegrowane guziki z pętelkami dają dzieciom mnóstwo nowych możliwości, nie tylko podczas zabawy. W zestawie jest 16 poduszek, z których można zbudować tunel, iglo, zbroje, materac… Jest też coś dla dorosłych. Wszyscy, którzy pracują w domu z laptopem zgodnie zapytają: dlaczego nikt wcześniej tego nie wymyślił?

Jacek Certowicz flattenimage.pl
fot. Jacek Certowicz, flattenimage.pl

TwoTu, projekt Łukasza Wysoczyńskiego. Do dziś pamiętam moment, kiedy poczułem się zmieszany, próbując po raz pierwszy jeść posługując się pałeczkami w restauracji, i to w towarzystwie Azjatów. Szkoda, że wcześniej nie poznałem Łukasza – na pewno znalazłby na to jakiś sposób. TwoTu to pałeczki i sztućce w jednym. Udana próba skrzyżowania kultury Dalekiego Wschodu z Zachodem.

TwoTu
fot. TwoTu

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH