Kolekcja Sparta - proste i ponadczasowe wzornictwo, łączące klasyczny dekor Szary Dąb Country z czarnym lakierowanym szkłem, oświetlenie jest oferowane w cenie poszczególnych mebli. Fot. HM Helvetia Meble Wieruszów.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Kolekcja Sparta - proste i ponadczasowe wzornictwo, łączące klasyczny dekor Szary Dąb Country z czarnym lakierowanym szkłem, oświetlenie jest oferowane w cenie poszczególnych mebli. Fot. HM Helvetia Meble Wieruszów.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
20 lut 2014 05:56

12 pomysłów na meble do pokoju dziennego. Wybierz najciekawszy!

Przy zakupie mebli kierujemy się różnymi kryteriami. Zależy nam bardziej na przechowywaniu, funkcjonalności a może niebagatelnym wzornictwie? Warto przyjrzeć się produktom proponowanym przez różnych producentów.

  • Wybór mebli do pokoju dziennego to ważne zadanie. To od nich zależeć będzie nie tylko wygląd naszego salonu, ale i jego funkcjonalność. A o niej niestety dosyć często zapominamy? Efekt? Niepraktyczne szafki, zbyt mało miejsca do przechowywania, kanapy, o które się potykamy i niewygodne fotele. Jak temu zapobiec?

5 praktycznych porad, jak dobrać meble do pokoju dziennego

Po pierwsze, dopasujmy meble do metrażu. Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią, nie zagracajmy pokoju. Lepiej postawić na mniej mebli, ale z bardziej praktycznym miejscem do przechowywania. Zwłaszcza meble typu komody, regały nie powinny zdominować salonu, ich nadmiar spowoduje zagracenie pomieszczenia.

Po drugie, stawiajmy na konsekwencję. Jeśli meble, to raczej w jednej, a przynajmniej zbliżonej kolorystyce, podobnym stylu, aby uniknąć wrażenia chaosu.

Po trzecie, zachowajmy  odpowiednie odległości pomiędzy meblami wypoczynkowymi a pozostałym wyposażeniem w pomieszczeniu. Nieprzesadźmy z liczbą mebli do siedzenia. Jeśli mamy niewiele miejsca, wystarczy nam duża kanapa, najlepiej z funkcją spania, dodatkowe miejsca do siedzenia mogą wtedy stanowić pufy. Zadbajmy, żeby meble wypoczynkowe nie były zbyt duże w stosunku do przestrzeni, w której się znajdują.

Po czwarte, telewizor powinien stać lub wisieć w miejscu, w którym w godzinach największej oglądalności na ekran nie padają promienie słoneczne, zadbajmy również, aby na ścianie z telewizorem unikać chaosu, żeby wzrok za bardzo nie rozpraszał się podczas oglądania.

Po piąte, wybierzmy stolik kawowy z szufladą lub półką, unikniemy bałaganu przy przechowywaniu gazet czy książek, często towarzyszących nam w salonie.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH