Kanapa w salonie. Projekt: Ewelina Pik, Maria Biegańska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Kanapa w salonie. Projekt: Ewelina Pik, Maria Biegańska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Archiconnect
26 kwi 2018 13:14

15 pomysłów na kanapę w salonie

Potrafi równie dobrze grać we wnętrzu pierwsze skrzypce, jak też ukryć się na drugim planie. Żaden salon nie może się bez niej obejść. Oto Jej Wysokość Kanapa.

Centralne miejsce i główna rola w pokoju dziennym zazwyczaj przypadają w udziale właśnie kanapie. Pamiętajmy, że powinna ona nie tylko dobrze wyglądać, ale także - a może przede wszystkim - dobrze pełnić swoją funkcję, zapewniając nam komfortowy relaks. Jako mebel wypoczynkowy, kanapa lubi towarzystwo - nie tylko ludzi, ale także innych mebli: sof, foteli, stolika itp. Razem powinny tworzyć wygodny kącik, umożliwiający - w zależności od upodobań - samotny relaks z książką, wspólne oglądanie telewizji z rodziną lub towarzyskie spotkania z przyjaciółmi.

Dlatego zanim przystąpimy do wyboru konkretnego modelu, warto zastanowić się nad ustawieniem kanapy we wnętrzu. Nie bójmy się odsunąć ją od ściany, zwłaszcza gdy dysponujemy dużą przestrzenią strefy dziennej. Odpowiednio usytuowany narożnik lub sofa, pozwoli na wydzielenie we wnętrzu części wypoczynkowej, jadalnianej, kuchennej czy biurowej.

Kanapa w roli głównej - zobacz piękny projekt domu

Przemyślmy też, w jaki sposób będziemy użytkować naszą kanapę. Ile osób powinna zmieścić? Czy wystarczy niewielka, dwuosobowa sofa, czy jednak obszerny narożnik? A może dwie sofy, które ustawione naprzeciw siebie pozwolą toczyć swobodne dyskusje ze znajomymi? Czy na kanapie będziemy przede wszystkim siedzieć, czy też leżeć? Jeśli naszym gościom zdarza się zostać na noc, kanapa powinna być wyposażona w funkcję spania i pojemnik na pościel. Wybierając mebel w salonie, nie bójmy się go wypróbować w taki sposób, w jaki rzeczywiście będziemy z niego później korzystać.

Kiedy decyzję o wyborze modelu kanapy mamy już za sobą, przychodzi czas na wybór obicia. Tutaj także warto pamiętać o względach praktycznych. Oczywiście kanapa powinna dobrze się prezentować. Musi być spójna stylistycznie z aranżacją salonu, może też nadawać styl całemu wystrojowi. Jeśli ma nam służyć przez lata, zwróćmy uwagę, by obicie było wykonane z materiału wysokiej jakości. Takiego, który jest odporny na wycieranie i łatwo się czyści. Jeśli w domu mamy zwierzaka, wybierzmy tkaninę "odporną" na działanie pazurków czworonoga, a zarazem taką, z której łatwo będzie usunąć sierść.

Kanapa w salonie - zobacz propozycje z polskich domów

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH