W przestronnej, otwartej strefie dziennej pokaźnych rozmiarów narożnik gra pierwsze skrzypce. Ulokowany pod ścianą pozwala w pełni cieszyć się wolną przestrzenią. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

W przestronnej, otwartej strefie dziennej pokaźnych rozmiarów narożnik gra pierwsze skrzypce. Ulokowany pod ścianą pozwala w pełni cieszyć się wolną przestrzenią. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
11 sie 2015 12:49

15 pomysłów na modny narożnik

Narożnik w salonie to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Nie tylko cieszy oko, ale też zajmuje niewiele miejsca. Zobaczcie jak prezentuje się w polskich domach.

Miękka, wygodna, a przy tym bardzo towarzyska. Kanapa to najważniejszy meble w salonie. I choć pełni ona głównie funkcje wypoczynkowe, to musi się także dobrze prezentować. Kupując zestaw wypoczynkowy pamiętajmy więc, by nie tylko wybrać model wygodny i dopasowany wymiarami do przestrzeni naszego salonu, ale też taki, który będzie podkreślał styl aranżowanego przez nas wnętrza.

W tej roli doskonale sprawdzą się narożniki, które ostatnią cieszą się dużą popularnością. Wielu z nas decyduje się by zastąpić nim tradycyjny zestaw wypoczynkowy. To bowiem rozwiązanie bardzo praktyczne, które wbrew pozorom zajmuje o wiele mniej miejsca niż kanapa z fotelem lub aż dwom fotelami. Poza tym prezentuje się bardzo efektownie.

Narożnik w salonie, choć jest zazwyczaj meblem stanowiącym jedną bryłę, można ustawić na wiele sposobów, wykorzystując różnorodne konfiguracje dopasowane zarówno do koncepcji wystroju naszego salonu, jak i jego rozmiarów.

Do małych wnętrz idealne będą narożniki z tzw. szezlongiem. Bardzo wygodnie się na nich wypoczywa, a element naroży, będący długim siedziskiem doskonale zastępuje tradycyjną leżankę. Aby zachować jak najwięcej wolnej przestrzeni najlepiej ustawić go przy ścianie pod oknem. Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca, ale też ciekawie podkreśli aranżowaną przestrzeń.

W dużym i przestronnym salonie mamy o wiele więcej możliwości. Nie powinniśmy jednak stawiać swego narożnika w kącie pod ścianą – chyba, że jest to naprawdę pokaźnych rozmiarów model modułowy. Doskonale będzie się za to prezentował na środku pomieszczenia, pełniąc też rolę symbolicznej granicy między kuchnią a salonem czy jadalnią.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH