W jasnym, przestronnym wnętrzu duży narożnik z wygodnymi siedziskami zajmuje aż dwie ściany. To zabieg celowy, pozwalający cieszyć się nie tylko ogniem w biokominku, ale przede wszystkim widokiem na morze tuż za oknami. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

W jasnym, przestronnym wnętrzu duży narożnik z wygodnymi siedziskami zajmuje aż dwie ściany. To zabieg celowy, pozwalający cieszyć się nie tylko ogniem w biokominku, ale przede wszystkim widokiem na morze tuż za oknami. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
01 paź 2014 13:24

15 pomysłów na narożnik w salonie

Jasny czy w ciemnym, w skórze czy tkaninie – narożnik cieszy się niesłabnącą popularnością. Jak go ustawić w salonie? Z pomocą przyjdą zaprzyjaźnieni z redakcją projektanci wnętrz.

Narożniki cieszą się ostatnią dużą popularnością. Wielu z nas decyduje się by zastąpić nim tradycyjny zestaw wypoczynkowy. To bowiem rozwiązanie bardzo praktyczne, które wbrew pozorom zajmuje o wiele mniej miejsca niż kanapa z fotelem lub aż dwom fotelami. Poza tym prezentuje się o niebo lepiej. Jak zatem ustawić narożnik w salonie?

Wszystko zależy od rozmiarów narożnika oraz wielkości naszego salonu. Do małych wnętrz idealne będą narożniki z tzw. szezlongiem. Bardzo wygodnie się na nich wypoczywa, a element naroży, będący długim siedziskiem doskonale zastępuje tradycyjną leżankę. Aby zachować jak najwięcej wolnej przestrzeni najlepiej ustawić nasz narożnik przy ścianie. Osoby, które lubią mieć dodatkowe meble w salonie do wyeksponowania rodzinnych pamiątek czy też przechowywania ulubionych książek czy płyt, śmiało mogą umiejscowić swój narożnik pod oknem. Takie rozwiązanie ciekawie podkreśli aranżowaną przestrzeń.

Szczęśliwi posiadacze dużych i przestronnych salonów mogą sobie pozwolić na wiele więcej opcji aranżacyjnej. Nie powinni jednak stawiać swego narożnika w koncie pod ścianą – chyba, że jest naprawdę pokaźnych rozmiarów model modułowy. Śmiało za to mogą wyeksponować swój narożnik na środku salonu. Nie zakłóci to kreacji przestrzeni. Wręcz przeciwnie – pozwoli ją optycznie zmniejszyć, czyniąc wnętrze miłym i przytulnym. W dużych salonach doskonale sprawdzą się narożniki modułowe, które można nie tylko indywidualnie skompletować, ale też dowolnie komponować – także z fotelem.

 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • monika, 2015-08-06 09:10:15

    Fajnie mieć taki duży salon i tyle przestrzeni. Mieszkam w bloku i miałam trochę problem ze znalezieniem czegoś małego.. Znalazłam fajny mały narożnik, model Praga ładnie się prezentuje i jest bardzo wygodny. Jeżeli też potrzebujecie czegoś niewielkich gabarytów to polecam ich stronkę.
  • walekk, 2014-12-11 18:56:01

    "Nie powinni jednak stawiać swego narożnika w koncie pod ścianą" . W koncie? W jakim banku ? :D

POLECAMY W SERWISACH