Fotel Ruche zaprojektowany przez Inge Sempe. Fot. Ligne Roset.

Zobacz galerię [30 zdjęć]

Fotel Ruche zaprojektowany przez Inge Sempe. Fot. Ligne Roset.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
05 maj 2014 08:30

30 wygodnych foteli. Propozycje z polskich sklepów, galeria zdjęć

Przedstawiamy galerię 30 pomysłów na fotele do pokoju: nowoczesne i retro, kolorowe i stonowane, tanie i z górnej półki. Zobaczcie nasz przegląd foteli, które się sprawdzą w każdym mieszkaniu.

Czym się kierować wybierając fotel do pokoju dziennego? Na pewno kolorem - dobrze sprawdzi się fotel z tej samej lub podobnej kolekcji co pozostałe meble wypoczynkowe, takiej jak sofa czy narożnik. Można także wybrać model o  kilka tonów różniący się od większego mebla - będzie ciekawej i oryginalniej. Dla odważniejszych polecamy wybór fotela z innej kolekcji i o kontrastowej stylistyce - efekt zaskoczenia murowany, pod warunkiem, że wybierzemy deseń i model, który będzie się dobrze komponował z pozostałymi meblami. Nie jest to łatwe, więc lepiej dwa razy się upewnić zanim dokonamy wyboru.

Ważną kwestią jest też wielkość mebla. Notorycznie popełnianym błędem jest wybieranie mebli wypoczynkowych (także foteli) niedobranych gabarytowo do wielkości pomieszczenia. W efekcie zagracamy niewielkie pokoje dużymi, ciężkimi meblami lub odwrotnie - kupujemy zbyt małe meble, które giną w dużej przestrzeni. Jak tamu zaradzić? Dokładnie zmierzyć pomieszczenie przed zakupem. A nawet zaznaczyć ich wielkość na podłodze lub chociażby ustawić w pokoju pudła kartonowe, które będą dokładnie odzwierciedlać wymiary mebla, który planujemy kupić. W ten sposób unikniemy kosztownej pomyłki.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH