Black Red white, kolekcja Possi Light

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Black Red white, kolekcja Possi Light
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
02 wrz 2016 11:08

3 pomysły, dzięki którym stworzysz oryginalną ścianę telewizyjną

Nie lubisz meblościanek, a dostępne w sklepach szafki RTV nie spełniają wszystkich Twoich oczekiwań? Zamiast wybierać meble, z których nie będziesz zadowolony, spróbuj samodzielnie zaprojektować ścianę telewizyjną.

Zobacz 3 najlepsze propozycje i przekonaj się, jakie to proste. Meblościanki zajmujące bardzo dużą część salonu były popularne w drugiej połowie XX wieku. Dziś ich miejsce zajęły szafki RTV ustawiane zazwyczaj na podłodze. Jeśli chcesz, aby Twój salon wyróżniał się spośród innych aranżacji pokoju dziennego, sam skomponuj wszystkie półki i regały. Zobacz, jak może pomóc Ci w tym .

1. Co dwie szafki to nie jedna

Black Red White, kolekcja Possi Light
Black Red White, kolekcja Possi Light

Pierwsza propozycja jest bardzo prosta do zrealizowania. To także idealne rozwiązanie dla osób, które nie są w stanie schować wszystkich rzeczy do jednej szafki. Należysz do tej grupy? Zamiast wrzucać przedmioty bez żadnego porządku, zaopatrz się w dwie identyczne szafki RTV. Dzięki temu będziesz miał do dyspozycji dwa razy więcej wolnych półek lub szuflad, w których osobno schowasz kable, drobny sprzęt elektroniczny, dokumenty lub narzędzia.

W kolekcji Possi Light możesz sam zdecydować, jaki kolor frontów najlepiej sprawdzi się w Twoim domu. Jeśli lubisz naturalne wzornictwo, z pewnością spodobają Ci się kolory imitujące drewno. Dla miłośników nowoczesnych stylizacji najlepsze będą meble na wysoki połysk w intensywnych barwach żółci, zieleni lub czerwieni.

2. (Nie) unoś się

Black Red White, kolekcja Possi Light
Black Red White, kolekcja Possi Light

 

Masz bardzo mało miejsca w domu, dlatego nie możesz ustawić drugiej takiej samej szafki RTV? Nie rezygnuj z rozwiązań, które powstały kilkadziesiąt lat temu w trakcie projektowania meblościanek – ułóż szafki na kilku wysokościach. Unikaj jednak montowania jednolitej, masywnej bryły, postaw na lekkość. Zamiast stawiać wszystkie szafki na podłodze, zawieś je na ścianie. Dzięki temu całe wnętrze będzie sprawiało wrażenie bardzo uporządkowanego. Zobaczysz też, ile wolnego miejsca zyskasz dzięki temu rozwiązaniu.

Bezpośrednio pod telewizorem zawieś szafkę RTV, w której przechowasz drobną elektronikę. Nad ekranem możesz za to umieścić drugą taką samą półkę. Wydaje Ci się, że to zbyt wysoko? Wstaw do niej przedmioty, których nie używasz na co dzień. Mogą to być zapasowe obrusy lub dodatkowe żarówki. W pobliżu telewizora bardzo dobrze sprawdzą się także szafki z pojedynczą skrytką. Schowasz w nich nieużywane dekoracje lub swoje ulubione kolekcje filmów czy płyt z muzyką.

3. Co tu się układa?

Black Red white, kolekcja Possi Light
Black Red white, kolekcja Possi Light

 

Ostatnia propozycja aranżacji ściany telewizyjnej jest idealna dla osób, które nie boją się oryginalnych rozwiązań. W propozycji tej najważniejszy jest bowiem pomysł i ciekawa forma ułożenia poszczególnych szafek.

Podobnie jak we wcześniejszych aranżacjach, tak i w tej najważniejsza jest szafka RTV zawieszona pod telewizorem. Tuż obok niej ustaw pojedyncze półki. Jeśli chcesz, aby ściana telewizyjna przyciągała wzrok, koniecznie przemyśl umiejscowienie każdego modułu. Pamiętaj – ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. Z wielofunkcyjnych szafek z kolekcji Possi Light możesz zbudować schody, kolumnę, podłużny pas, szachownicę czy trójkąt. Nie zapomnij też o indywidualnym doborze kolorów. W  to Ty decydujesz o tym, jakie barwy znajdą się na frontach i bokach Twoich mebli.

Więcej kreatywnych pomysłów na stworzenie perfekcyjnej aranżacji salonu znajdziesz na .

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH