Kolekcja mebli dedykowanych do kawalerki Lori. Fot. Vox.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Kolekcja mebli dedykowanych do kawalerki Lori. Fot. Vox.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
05 paź 2015 15:48

3 sposoby na kawalerkę

Małe mieszkanie to całkiem spory problem aranżacyjny. Jak urządzić kawalerkę? Poznajcie kilka sztuczek.

Kawalerka to najmniejsza odmiana lokalu mieszkalnego. Urządzanie takiego mieszkania może okazać się nie lada wyzwaniem, jednak dzięki znajomości kilku aranżacyjnych sztuczek z pewnością uda nam przeistoczyć je w funkcjonalne i wygodne lokum.

Największym wyzwaniem podczas urządzania małego mieszkania jest stworzenie z niego miejsca funkcjonalnego, a przy tym wygodnego i estetycznego. Podstawę takiej aranżacji powinny tworzyć kompaktowe meble, spełniające jednocześnie wiele funkcji. Warto zrezygnować z dużego łóżka na rzecz rozkładanej sofy, która za dnia będzie pełnić funkcję wygodnego fotela. Zamiast masywnego biurka można zamontować przy ścianie rozkładany blat. Posłuży on zarówno jako miejsce do pracy, jak i stół, przy którym będzie można zjeść posiłek.

Także tradycyjne fotele mogą zajmować zbyt dużo miejsca. Dlatego dobrym rozwiązaniem będą tutaj wszelkie kompaktowe krzesełka, które można np. powiesić na ścianie. W części dziennej natomiast świetnie sprawdzą się pufy z miejscem do przechowywania potrzebnych drobiazgów. Lepiej również zrezygnować z masywnych komód na rzecz lekkich, otwartych półek, które nie będą przytłaczać i nadadzą wnętrzu lekkości. Jeśli musimy zdecydować się na zamknięte szafki, warto wybrać lakierowane fronty, które będą odbijać światło.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • ellaella, 2015-10-08 14:00:41

    Kawalerki zazwyczaj wynajmują studenci, wątpię żeby ich było stać na takie aranżacje :P

POLECAMY W SERWISACH