Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Catania to linia mebli powściągliwie eleganckich, nowoczesnych, niemal wytwornych. Naturalny odcień orzecha caramello zestawiony z czarną, połyskującą aplikacją przywodzi na myśl kolory ekskluzywnej i tajemniczej Sycylii. Fot. Paged.

Catania to linia mebli powściągliwie eleganckich, nowoczesnych, niemal wytwornych. Naturalny odcień orzecha caramello zestawiony z czarną, połyskującą aplikacją przywodzi na myśl kolory ekskluzywnej i tajemniczej Sycylii. Fot. Paged.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 22 wrz 2015 12:53 (aktualizacja: 23 wrz 2015 08:34)

Ciemne meble do salonu. Modne kolekcje z polskich sklepów

Meble w ciemnym kolorze cieszą się niesłabnącą popularnością. Zobaczcie jak mogą prezentować się w salonie.

Meble o ciemnym wybarwieniu drewna cieszą się niesłabnącą popularnością. I choć nie są ostatnim krzykiem mody, prezentują się naprawdę dobrze. To zasługa ich stonowanej kolorystyki, która zapewni jednolity i spójny charakter każdemu pomieszczeniu. Brąz bowiem to kolor nie tylko neutralny, doskonale wtapiający się w każdą stylizację, ale też barwa bardzo ciepła, podkreślająca przyjazny wystrój wnętrz.

Jest to niezwykle istotne w aranżacji przestrzeni salonu, która z racji swych funkcji jest pomieszczeniem nie tylko reprezentacyjnym, ale i wypoczynkowym. Tu bowiem skupia się całe życie rodzinne. Tu odpoczywamy, oglądamy telewizor, ale często też spożywamy posiłki. Tu także zapraszamy przyjaciół i znajomych. Dlatego w salonie doskonale sprawdzają się wszystkie odcienie brązów.

W tym kolorze możemy mieć zarówno zestaw wypoczynkowy, jak i meble skrzyniowe - wykonane z drewna lub laminatów. Wybierając ich ciemne odcienie w kolorze orzecha, wenge czy zebrano należy jednak pamiętać, by dawkować je z umiarem. Stosowane w nadmiarze sprawią, iż nasz salon stanie się ciemny, ponury, a przez to niefunkcjonalny.

Dotyczy to zwłaszcza małych, zamkniętych pomieszczeń, w których dopływ naturalnego światła jest zazwyczaj ograniczony. Najlepiej więc łączyć brąz z jasnymi barwami – takimi jak beże, szarości czy biel bądź po prostu zrezygnować z tradycyjnej meblościanki na rzecz komody czy kredensu.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA