Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kolekcja mebli Venti to ponadczasowe piękno zamknięte w eleganckiej, klasycznej formie. Fronty w kolorze wenge amario wykonano w całości z MDF-u. Fot. Meble Wójcik.

Kolekcja mebli Venti to ponadczasowe piękno zamknięte w eleganckiej, klasycznej formie. Fronty w kolorze wenge amario wykonano w całości z MDF-u. Fot. Meble Wójcik.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 04 maj 2015 15:49 (aktualizacja: 25 maj 2015 10:46)

Ciemne meble w salonie. Zobacz jak urządzają Polacy

Choć meble o ciemnym wybarwieniu nie są ostatnim krzykiem mody, niezmiennie cieszą się one popularnością. Dlaczego? Bo zawsze świetnie się prezentują i nigdy się nie znudzą.

Meble o ciemnym wybarwieniu drewna cieszą się niesłabnącą popularnością. I choć nie są ostatnim krzykiem mody, prezentują się naprawdę wyśmienicie. A to za sprawą ich stonowanej kolorystyki, która zapewni jednolity i spójny charakter każdemu pomieszczeniu. Brąz bowiem to kolor nie tylko neutralny, doskonale wtapiający się w każdą stylizację, ale też barwa bardzo ciepła, podkreślająca przyjazną atmosferę wnętrz.

Jest to niezwykle istotne w aranżacji przestrzeni salonu, które z racji swych funkcji jest pomieszczeniem nie tylko reprezentacyjnym, ale i wypoczynkowym, w którym skupia się życie rodzinne. Dlatego też doskonale sprawdzają się tu wszystkie odcienie brązów.

Wybierając te najciemniejsze w kolorze orzecha, wenge czy zebrano należy jednak pamiętać, by dawkować je z umiarem. Stosowane w nadmiarze sprawią, iż nasz salon stanie się ciemny, ponury, a przez to niefunkcjonalny.

Dotyczy to zwłaszcza małych, zamkniętych pomieszczeń, w których dopływ naturalnego światła jest zazwyczaj ograniczony. Najlepiej więc łączyć brąz z jasnymi barwami – takimi jak beże, szarości czy biel bądź po prostu zrezygnować z tradycyjnej meblościanki na rzecz komody czy kredensu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA