Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Urządzając domową bibliotekę, największe pole do popisu mamy na etapie projektowania domu. Wtedy to możemy przeznaczyć na książki najwięcej miejsca i rozplanować ich umieszczenie w najbardziej ergonomiczny sposób. Fot. Hülsta.

Urządzając domową bibliotekę, największe pole do popisu mamy na etapie projektowania domu.  Wtedy to możemy przeznaczyć na książki najwięcej miejsca i rozplanować ich umieszczenie w najbardziej ergonomiczny sposób. Fot. Hülsta.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 15 gru 2014 13:05 (aktualizacja: 17 gru 2014 08:07)

Domowa biblioteka: urządź ją w salonie

Każdy z nas ma w domu mniejszy lub większy zbiór książek. Odpowiednio wyeksponowane grzbiety mogą zachęcić do czytania, ale też w elegancki sposób ozdobić wnętrze.

Ukochane baśnie z dzieciństwa, naukowe leksykony z czasów szkoły średniej czy studiów lub przywiezione z podróży albumy to tylko część zbioru książek, które znajdują się w niejednym domu. Nierzadko to także największy skarb rodzinny, przekazywany kolejnym pokoleniom.

Posiadanie własnego zbioru książek pozwala wracać do wybranych pozycji z literatury oraz rozwijać się kulturalnie w domowym zaciszu. Taka prywatna kolekcja mówi też o zainteresowaniach i światopoglądzie gospodarza, dlatego warto wyeksponować ją w widocznym miejscu.

W zależności od rozmiaru księgozbioru można umieścić go na zgrabnym regale, meblościance telewizyjnej lub przeznaczyć dla niego całą ścianę. Kupując regał na książki należy patrzeć perspektywicznie. Wielkość mebla powinna uwzględniać pozycje, które wzbogacą kolekcję w przyszłości.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA