Urządzając domową bibliotekę, największe pole do popisu mamy na etapie projektowania domu.  Wtedy to możemy przeznaczyć na książki najwięcej miejsca i rozplanować ich umieszczenie w najbardziej ergonomiczny sposób. Fot. Hülsta.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Urządzając domową bibliotekę, największe pole do popisu mamy na etapie projektowania domu. Wtedy to możemy przeznaczyć na książki najwięcej miejsca i rozplanować ich umieszczenie w najbardziej ergonomiczny sposób. Fot. Hülsta.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
15 gru 2014 13:05

Domowa biblioteka: urządź ją w salonie

Każdy z nas ma w domu mniejszy lub większy zbiór książek. Odpowiednio wyeksponowane grzbiety mogą zachęcić do czytania, ale też w elegancki sposób ozdobić wnętrze.

Ukochane baśnie z dzieciństwa, naukowe leksykony z czasów szkoły średniej czy studiów lub przywiezione z podróży albumy to tylko część zbioru książek, które znajdują się w niejednym domu. Nierzadko to także największy skarb rodzinny, przekazywany kolejnym pokoleniom.

Posiadanie własnego zbioru książek pozwala wracać do wybranych pozycji z literatury oraz rozwijać się kulturalnie w domowym zaciszu. Taka prywatna kolekcja mówi też o zainteresowaniach i światopoglądzie gospodarza, dlatego warto wyeksponować ją w widocznym miejscu.

W zależności od rozmiaru księgozbioru można umieścić go na zgrabnym regale, meblościance telewizyjnej lub przeznaczyć dla niego całą ścianę. Kupując regał na książki należy patrzeć perspektywicznie. Wielkość mebla powinna uwzględniać pozycje, które wzbogacą kolekcję w przyszłości.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Mika, 2014-12-19 13:44:19

    Książki nie lubią dużo światła, a tym bardziej bezpośredniego słońca! Efektowne propozycje, ale nie dla miłośników książek.
  • Brak danych Brak danych, 2014-12-16 15:21:04

    Ciekawy artykuł :)

POLECAMY W SERWISACH