Biurko z kolekcji Simple z kontenerkiem pod blatem. Fot. Vox

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Biurko z kolekcji Simple z kontenerkiem pod blatem. Fot. Vox
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
19 paź 2017 09:59

Domowe biuro - 10 pomysłów jak je urządzić

Nieważne czy prowadzisz firmę czy sprawy domowe, urządzasz gabinet czy pokój do nauki dla dziecka. W każdym domu potrzebne jest miejsce do pracy.

Jak urządzić domowe biuro, aby komfortowo pracować w warunkach domowych, radzi Katarzyna Śliwińska, kierownik marketingu w firmie RuckZuck:

Otoczenie ma duży wpływ na jakość i efektywność pracy. Umiejętna aranżacja gabinetu to klucz do stworzenia komfortowych warunków, które sprzyjają koncentracji i skupieniu. Urządzając domowe biuro powinniśmy kierować się przede wszystkim takimi aspektami, jak funkcjonalność i wygoda.

Podstawę stanowi duże, stabilne biurko oraz ergonomiczny, najczęściej obrotowy fotel. Ciężkie lub mobilne meble mogą być przyczyną zarysowań i uszkodzeń podłogi. Ważne zatem, by przy wyborze paneli zwracać uwagę na ich klasę ścieralności (im wyższa, tym lepiej) oraz przeznaczenia (świetnie sprawdzą się deski stworzone do pomieszczeń mieszkalnych o średnim lub dużym natężeniu ruchu). Niemałe znaczenie dla warunków pracy mają również drzwi. Skrzydło pełne o właściwościach akustycznych zapewnia ciszę i spokój we wnętrzu. Brak przeszkleń niweluje problem rozpraszania się podczas pracy, a dźwiękoszczelność ogranicza uciążliwe odgłosy. Kolorystyka pomieszczenia powinna być natomiast zachowana w stonowanych odcieniach. Ściany utrzymane w ciepłym beżu, błękicie lub szarościach stworzą odprężającą atmosferę. Zielone, żółte lub pomarańczowe akcenty dodadzą energii i pobudzą aktywność umysłową.

Ważne jest także oświetlenie – źle dobrane może być męczące dla wzroku. Pamiętajmy zatem , by sztuczne światło lamp było jak najbardziej zbliżone do naturalnego. Zamiast firan i zasłon, lepiej wybrać rolety i żaluzje, które pozwalają regulować natężenie promieni słonecznych docierających do pokoju przez okna. 

Zobacz także jak urządzić mały salon

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH