Meble do gabinetu: kolekcja Lazuryt. Fot. Mebin

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Meble do gabinetu: kolekcja Lazuryt. Fot. Mebin
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
16 lut 2017 11:50

Gabinet w domu: w stylu klasycznym czy nowoczesnym?

Własny gabinet w przestrzeni domowej, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał w lekturze, działaniach twórczych czy wymagających szczególnego skupienia i uwagi to dla wielu największe marzenie. Jak urządzić takie pomieszczenie?

Jak mogłoby wyglądać takie domowe biuro, podpowiedzą dwie odmienne aranżacje gabinetów Diuna i Lazuryt z kolekcji firmy Mebin.

Solidne biurko, wygodne tapicerowane krzesło, przeszklone witryny, szafka barek i zegar stojący to przykładowy zestaw mebli, który powinien znaleźć się na wyposażeniu takiego pomieszczenia. Stylowy Lazuryt w wybarwieniu kasztan lub czereśnia antyczna świetnie nadaje się do urządzenia eleganckiego wnętrza w duchu nieprzemijającej klasyki. Meble o frontach i pilastrach z litego drewna, flokowanych tyłach witryn oraz specjalnie frezowanych krawędziach blatów stworzą odpowiedni klimat do rozmów biznesowych i pracy intelektualnej. Ciekawa aranżacja oświetlenia w witrynach, komodach i szafkach, gustowne dodatki – ozdobna ceramika, obrazy, fotografie, miękki puszysty dywan nadają pomieszczeniu mniej formalnego, ciepłego charakteru. 

Urządzając gabinet w domu, możemy sięgnąć po indywidualne rozwiązania, różniące się od typowych mebli biurowych. Warto postawić na wyrazisty styl, funkcjonalność i ponadprzeciętną estetykę. Wszystkie te cechy posiada Diuna – kolekcja gabinetowa o frontach z litego drewna i w okleinie z czereśni amerykańskiej. Nowoczesna i wyjątkowa – tworzy wnętrze harmonijne, pełne niepowtarzalnego uroku. Meble w wybarwienie wenge o oryginalnej linii wzorniczej przypominającej falę, wspaniale komponują się z podłogą z surowych desek, ciemnoszarymi ścianami i antracytowym obiciem krzeseł. W centralnym miejscu piękne biurko z czarnymi wstawkami lakierowanymi na wysoki połysk, krzesła i wygodny skórzany fotel, idealny, by zatopić się w myślach, bądź odpocząć po intensywnym wysiłku twórczym. Pod ścianami okazała witryna pełniąca funkcję biblioteczki oraz fantazyjny regał na podręczne materiały. Tak mogłaby wyglądać pracownia literata – panuje w niej atmosfera ciszy, spokoju i skupienia.

Klasyczny czy nowoczesny, gabinet domowy powinien zapewniać wysoki komfort pracy, ale też stwarzać warunki do regeneracji po długotrwałym wysiłku umysłowym. Materia, którą się otaczamy: formy, kolory, faktury, dźwięki etc. ma na nas przemożny wpływ – może sprzyjać rozumowaniu, podejmowaniu decyzji, wspomagać kreatywność lub być wrogiem koncentracji, wprowadzać niepokój, rozpraszać uwagę. Tylko od nas zależy czy będzie to jeszcze jeden ładnie urządzony pokój w domu, czy inspirujące miejsce godne wielkich pomysłów, inkubator sukcesów, nie tylko zawodowych.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • mikru, 2017-02-17 14:22:37

    Czy Waszym zdaniem do ozdobnych listew na ścianach pasują jeszcze obrazy na płótnie? Chciałabym takie zawiesić, ale nie wiem czy nie będzie tych dodatków zbyt dużo.

POLECAMY W SERWISACH