Stół i krzesła nawiązujące kolorem do wyposażenia salonu stanowią subtelny dodatek do mebli wypoczynkowych. Projekt: Marta Kruk. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Stół i krzesła nawiązujące kolorem do wyposażenia salonu stanowią subtelny dodatek do mebli wypoczynkowych. Projekt: Marta Kruk. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
16 wrz 2014 13:16

Jadalnia w salonie. Architekci zdradzają, jak można ją urządzić

Salon z jadalnią to praktyczny sposób połączenia funkcji dwóch pomieszczeń. Takie rozwiązanie najczęściej stosowane jest w niedużych domach. Zobaczcie sami.

Jak powinna wyglądać aranżacja salonu ze strefą jadalnianą? Przede wszystkim powinna być spójna, czyli utrzymana w tej samej stylistyce. Bez względu na styl, w jakim tworzymy wystrój zawsze musi znaleźć się w nim stół i krzesła. Najwygodniej będzie zarezerwować dla nich część salonu, która znajduje się najbliżej kuchni. Jednak z powodzeniem można ustawić je w rogu, bądź też na środku pokoju dziennego.

Najprostszym przepisem na dobrą aranżację będzie kupienie do jadalni mebli z tej samej kolekcji co salonowe, jednak najciekawszy efekt uzyskamy wybierając inne wyposażenie. Zawsze jednak powinno ono pasować do dominującego wystroju strefy wypoczynkowej czy to na zasadzie podobieństwa, czy kontrastu. Wszystko zależy od tego, w jakim stopniu jadalnia ma być wyeksponowana. Odrębność strefy jadalnianej można podkreślić także dodatkami: dywanem, innym rodzajem parkietu lub specjalnym oświetleniem.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH