• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
17 lis 2009 10:37

Jak urządzić małe mieszkanie?

Wyposażanie mieszkań o małym metrażu zmusza nas do wielu trudnych wyborów. Każdy mebel musi być użyteczny. Nie ma tu bowiem miejsca na sprzęty, które niczemu nie służą. Minimum obecności przy maksimum funkcjonalności – oto zasada złotego środka, jakiej warto się trzymać.

Kompakt System marki Porta to rozwiązanie dedykowane wnętrzom o małym metrażu. Dyskretna konstrukcja zabudowana w ścianie gipsowo-kartonowej pozwala zamontować drzwi przesuwne, które nie ukradną przestrzeni. Cena: skrzydło i system przesuwny - ok. 2.530 zł, Porta.

Porta
fot. Porta

W małych mieszkaniach motywem przewodnim powinna być: wielofunkcyjność. Sofa Lorenzo z funkcją spania, będzie za dnia meblem wypoczynkowym, nocą komfortowym łóżkiem. Cena: w tkaninie – ok. 2.120-2.313 zł, w skórze – ok. 3.843 zł, Helvetia.

Helvetia sofa
fot. Helvetia

Lampa wisząca Tubu Grande łączy elegancję szlachetnej porcelany i prostotę formy. Taki mariaż wprowadzi do wnętrza i ciepło, i harmonię. Cena: ok. 1.900 zł, Eiden.

Eiden lampa
fot. Eiden

Japonki, kowbojki, szpilki, mokasyny... projektantka wzoru „Svärmor”, Lisa Bengtsson zadbała nie tylko o różnorodność, ale i spójność. Roleta z czarno-białym motywem wprowadzi do wnętrza sporo zamieszania, jednak duet klasycznych kolorów utrzyma to szaleństwo w ryzach przyzwoitości. Cena: ok. 438 zł (100/150 cm), Mairo by Markisol.

Mairo by Markisol
fot. Mairo by Markisol

Efemeryczna komoda Ghost Buster (proj. Philippe Starck) w kolorze zero będzie magicznym elementem we wnętrzu. Niby jest (zmieści wiele przedmiotów)... a jednak jakby nieobecna. Kartell.

Kartell komoda
fot. Kartell

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • fil, 2011-07-29 11:13:39

    bardzo dobrym rozwiązaniem są meble transparentne tak jak zamieszczona w artykule komoda.

    Ponadczasowe i wygodne są też krzesła z takiego tworzywa ,pl,promocje,krzeslo_louis_ghost,81,0.html Wizualnie nie zabierają miejsca a spełniają doskonale swoją funkcję. Dobrym rozwiązaniem są też meble w jasnych kolorach najlepiej w białym. Tak wyposażone wnętrza wydają się większe. Jednym z takich przykładów jest stół ,pl,promocje,stol_tulip_z_blatem_z_wlokna_szklanego,122,0.html, którego dodatkową zaletą jest fakt, że posiada tylko jedną nogę więc unikamy dzięki temu niepotrzebnego chaosu, bałaganu.
  • woody, 2010-11-22 12:49:09

    faktycznie małe pomieszczenia to wyzywania dla osób, którzy chcą ciekawie i w miarę przestrzennie zaaranżować sobie mieszkanie czy pokój. Ja ostatnio szukałam różnych pomysłów na mały metraż i jedne z ciekawszych znalazłam na To co zrobili z kawalerka jest godne podziwu.

POLECAMY W SERWISACH