Nieduży przedpokój urządzono w bieli. Ożywiają ją czarne i czerwone akcenty. Jego przestrzeń optycznie powiększają liczne lustra. Projekt: Michał Mikołajczak. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Nieduży przedpokój urządzono w bieli. Ożywiają ją czarne i czerwone akcenty. Jego przestrzeń optycznie powiększają liczne lustra. Projekt: Michał Mikołajczak. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
21 maj 2015 15:32

Jak urządzić przedpokój? Zobacz propozycje projektantów

Mały czy duży, wąski czy szeroki - przedpokój zawsze powinien być wizytówką domu. Jak go urządzić? Zobaczcie propozycje projektantów wnętrz.

Przedpokój to wizytówka każdego domu. Powinien więc być urządzony tak, by już na wejściu zachwycać gości swym wystrojem, zapowiadając przy tym, co odnajdą tuż za progiem. Znaczy to iż każda strefa wejścia, bez względu na jej metraż, powinna w pełni wpisywać się w koncepcję aranżacyjna całego domu czy mieszkania.

Poza tym korytarz powinien pełnić jeszcze kilka podstawowych funkcji. W bloku - stanowić praktyczne miejsce do przechowywania kurtek, płaszczy, obuwia i czy też innych rzeczy, na które nie mamy miejsca w poszczególnych pomieszczeniach. W dom jednorodzinnym zapewniać miejsce na zdejmowane przy wejściu okrycia wierzchnie oraz płynnie łączyć się z klatką schodową (o ile zdecydujemy się połączyć obie przestrzenie).

Ważnym jest też by nie zagracić naszej strefy wejścia. Jeżeli więc zdecydujemy się na duże zabudowy warto zastanowić się jak optycznie powiększyć przestrzeń naszego korytarza. Pomocne będą tu duże tafle luster oraz lakierowane na wysoki połysk powierzchnie. Przy niedużych wnętrzach warto postawić na jasna kolorystykę - biele czy beże spełnią się w tej roli znakomicie. Najważniejsze jednak by przedpokój spełniał nasze oczekiwania zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Redakcja Dobrzemieszkaj.pl, 2016-05-05 21:31:40

    @anna, o żyrandol z którego zdjęcia chodzi?
  • anna, 2016-05-05 13:08:07

    czy ktoś mi podpowie gdzie można zakupić taki zyrandol??

POLECAMY W SERWISACH