Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Trójkolorowy zastaw mebli Tetrix przeznaczony do kuchni połączonej z salonem. Fot. Scavolini.

Trójkolorowy zastaw mebli Tetrix przeznaczony do kuchni połączonej z salonem. Fot. Scavolini.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 01 lip 2014 11:17 (aktualizacja: 25 lip 2014 09:05)

Jak urządzić salon i kuchnię w jednym pomieszczeniu?

Masz niewielki dom lub mieszkanie? Pokażemy ci zatem jak w jednej przestrzeni urządzić salon i kuchnię. W naszej galerii znajdziesz pomysły ciekawych aranżacji zarówno w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym.

Dla jednych połączenie kuchni z salonem to kwestia swobodnego wyboru, jednak dla znaczącej liczby posiadaczy własnego lokum jest to konieczność. Tym, którzy dysponują niewielką przestrzenią, sen z powiek nierzadko spędza pytanie: jak zorganizować w jednym pomieszczeniu funkcjonalną kuchnię i ładny salon?

Przede wszystkim obie strefy powinny do siebie pasować, dlatego najlepiej jest traktować je jako całość. Wrażenie przestronnego wnętrza oraz harmonię uzyskamy trzymając się jednej stylistyki. Kolory mebli nie muszą być identyczne, jednak ważne jest, aby barwy wyposażenia  w kuchni i salonie współgrały ze sobą. W wyjątkowo małych pomieszczeniach najlepszym rozwiązaniem będą specjalne zabudowy łączące w sobie funkcje mebli kuchennych oraz meblościanki do pokoju dziennego.

Przy nieco większym metrażu w jednym pomieszczeniu można połączyć nawet trzy strefy. Dodatkową przestrzeń jadalnianą uzyskamy wstawiając do wnętrza stół z krzesłami. Funkcje stołu może pełnić też wyspa lub półwysep rozgraniczając zarazem wnętrze kulinarne od dziennego. Pewną naturalna granicą między strefami może być sofa ustawiona tyłem do kuchni. 

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA