Trójkolorowy zastaw mebli Tetrix przeznaczony do kuchni połączonej z salonem. Fot. Scavolini.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Trójkolorowy zastaw mebli Tetrix przeznaczony do kuchni połączonej z salonem. Fot. Scavolini.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
01 lip 2014 11:17

Jak urządzić salon i kuchnię w jednym pomieszczeniu?

Masz niewielki dom lub mieszkanie? Pokażemy ci zatem jak w jednej przestrzeni urządzić salon i kuchnię. W naszej galerii znajdziesz pomysły ciekawych aranżacji zarówno w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym.

Dla jednych połączenie kuchni z salonem to kwestia swobodnego wyboru, jednak dla znaczącej liczby posiadaczy własnego lokum jest to konieczność. Tym, którzy dysponują niewielką przestrzenią, sen z powiek nierzadko spędza pytanie: jak zorganizować w jednym pomieszczeniu funkcjonalną kuchnię i ładny salon?

Przede wszystkim obie strefy powinny do siebie pasować, dlatego najlepiej jest traktować je jako całość. Wrażenie przestronnego wnętrza oraz harmonię uzyskamy trzymając się jednej stylistyki. Kolory mebli nie muszą być identyczne, jednak ważne jest, aby barwy wyposażenia  w kuchni i salonie współgrały ze sobą. W wyjątkowo małych pomieszczeniach najlepszym rozwiązaniem będą specjalne zabudowy łączące w sobie funkcje mebli kuchennych oraz meblościanki do pokoju dziennego.

Przy nieco większym metrażu w jednym pomieszczeniu można połączyć nawet trzy strefy. Dodatkową przestrzeń jadalnianą uzyskamy wstawiając do wnętrza stół z krzesłami. Funkcje stołu może pełnić też wyspa lub półwysep rozgraniczając zarazem wnętrze kulinarne od dziennego. Pewną naturalna granicą między strefami może być sofa ustawiona tyłem do kuchni. 

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Luksmork, 2014-07-28 15:24:34

  Mam pewien pomysł, który zauważyłam w paru zagranicznych serialach - szklane pustaki. Dla mnie bomba, bo wygląda to naprawdę ładnie i uważam, że jest funkcjonalne, bo właśnie może spełniać rolę przegrody. Tutaj można zauważyć przykłady tego, o czym mówię:
  Dobra firma, warto oddać się w ich ręce ;)
 • Meggie, 2014-07-06 11:09:49

  mój mąż właśnie urządza piwnicę, chce tam wstawić bilard i w ogóle zrobić sobie taki "męski" pokój, pokazywał mi kilka farb Magnata, właśnie Perla Sabbia Magnat, ale w takim odcieniu koralowym. Muszę przyznać, że wygląda super i chyba nawet przystanę na jego pomysł :-)
 • markettta, 2014-07-05 09:40:44

  Ciekawym rozwiązaniem jest struktura Pela Sabbia Magnat, która tworzy powierzchnie dekoracyjne z „perłowym piaskiem” bardzo efektownie to wygląda :)

POLECAMY W SERWISACH