Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Monochromatyczny czarno-biały salon prezentuje się przytulnie za sprawą miękkich mebli, skóry na podłodze oraz bladego turkusu w postaci poduszki na sofie. Projekt: Beata Kruszyńska. Fot. Bartosz Jarosz

Monochromatyczny czarno-biały salon prezentuje się przytulnie za sprawą miękkich mebli, skóry na podłodze oraz bladego turkusu w postaci poduszki na sofie. Projekt: Beata Kruszyńska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 07 kwi 2016 15:36 (aktualizacja: 09 kwi 2016 19:59)

Jak urządzić salon? Obalamy trzy popularne mity

Wokół aranżacji salonu narosło wiele mitów. Obalamy trzy najpopularniejsze i - przy okazji - radzimy, jak urządzić modny salon, dopasowany do indywidualnych preferencji.

Sztuka aranżacji polega na stworzeniu pięknego, osobistego wnętrza, które jednocześnie zapewnia funkcjonalne rozwiązania. W tym celu możemy zestawiać ze sobą różnego rodzaju meble. Poniżej rozprawiamy się z trzema popularnymi mitami na temat urządzania wnętrz i doboru mebli:

MIT 1 Salon powinno się zaaranżować meblami skrzyniowymi z jednej kolekcji, ponieważ bryły z różnych źródeł wprowadzają chaos. Nieprawda.

Oczywiste połączenia są bezpieczne, uniwersalne i … nudne. – powiedział Maciej Melwiński, Brand Manager IMS Sofa – Czasy, gdy większość mieszkań była do siebie podobna z powodu ograniczonej oferty meblarskiej minęły. Dziś każde wnętrze może być bardzo osobiste, o ile otworzymy się nieco na niebanalne, nieoczywiste połączenia.

MIT 2 Wnętrza monochromatyczne są zimne i nieprzyjazne. Nieprawda. 

Wnętrza, w których dominuje biel przełamana czernią można bez trudu ocieplić, zachowując przy tym ich czystość oraz świeżość. W projektowaniu wnętrz ciekawie jest łączyć style i kolory, które pochodzą z różnych źródeł inspiracji. – dodaje Karolina Marach, Starszy specjalista ds. wsparcia sprzedaży marki Bydgoskie Meble skrzyniowe – Warto otworzyć się na takie połączenia, ponieważ umiejętne skojarzenie detali pozwala zaprowadzić ład w każdym wnętrzu.

MIT 3 Mebel wypoczynkowy w ciemnym obiciu w połączeniu z ciemnymi meblami skrzyniowymi czyni wnętrze ponurym. Nieprawda.

Czerń szkła, ciemne wybarwienie drewna czy czarna skóra wprowadzają do wnętrza niebywały spokój oraz zachwycającą elegancję. Jasne ściany, dywan i drobne dodatki sprawiają, że wnętrze zaprasza do komfortowego, harmonijnego wypoczynku.

 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA