Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Narożnik doskonale sprawdza się w małych, jak i dużych wnętrzach. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz.

Narożnik doskonale sprawdza się w małych, jak i dużych wnętrzach. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 04 marz 2016 12:29 (aktualizacja: 09 marz 2016 08:12)

Jak ustawić sofę w salonie?

Jaką sofę wybrać do małego, a jaką do dużego salonu? Kiedy warto postawić na narożnik? Zobaczcie jak wybrać odpowiedni wypoczynek.

Salon to miejsce stworzone do relaksu i odpoczynku w rodzinnym gornie. Główną rolę zawsze więc będą w nim grać meble wypoczynkowe. Wybierając je warto zastanowić się nie tylko nad tym, jaki mają mieć kolor czy z jakiego materiału powinny być wykonane, ale także jaki model wypoczynku sprawdzi się najlepiej w naszym wnętrzu. Do wyboru mamy cztery zasadnicze opcje: narożnik, sofę dwuosobową, sofę trzyosobową oraz zestaw wypoczynkowy. Wszystkie je można jednak ustawiać w różnorodnych konfiguracjach. Najważniejsze jest przy tym optymalne zagospodarowanie przestrzeni naszego salonu.

Narożnik

Narożniki cieszą się ostatnią dużą popularnością. Dają bowiem całkiem sporo miejsca do wypoczynku, a zajmują zdecydowanie mniej przestrzeni niż wszelkiego typu zestawy. Doskonale przy tym sprawdzają się w małych pomieszczeniach. Do narożnika możemy też dobrać elegancki fotel - w tej samej palecie kolorystycznej bądź jako element kontrastowy, a także praktyczny puf, który zawsze może nam posłużyć jak stolik kawowy.

Sofa dwuosobowa

Sofy dwuosobowe dedykowane są do mniejszych wnętrz. Zajmują bowiem stosunkowo najmniej miejsca z wszystkich mebli wypoczynkowych. Prezentują się przy tym bardzo elegancko. Na większych powierzchniach sofy dwuosobowe śmiało można ze sobą zestawiać w układzie prostopadłym lub równoległym względem siebie.

Sofa trzyosobowa

Sofy trzyosobowe od dwuosobowych różnią się jedynie długością, a co za tym idzie oferują jedno siedzisko więcej. Doskonale nadają się do małych, jak i dużych wnętrz. W tych pierwszych jednak zajmują więcej powierzchni użytkowej, a przez to właściwie całe miejsce jakie możemy przeznaczyć na wypoczynek. W większych wnętrzach śmiało można je zestawiać w różnych układach bądź połączyć z fotelem.

Zestaw wypoczynkowy

Klasyczny zestaw wypoczynkowy składa się z sofy trzyosobowej, dwuosobowej oraz fotela i dedykowany jest do dużych wnętrz. Nie znaczy to jednak, że każdy zestaw wypoczynkowy musi składać się z tych trzech elementów. W skład niego mogą wchodzi różnorodne typy mebli wypoczynkowych od narożnika poczynając na fotelach i pufach kończąc. Wybierając ten typ wypoczynku zawsze trzeba mieć wystarczając dużo miejsca, by mieć wszędzie swobodny dostęp, a przede wszystkim nie zagracić naszej strefy dziennej.

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA