By zoptymalizować wąską przestrzeń zintegrowanego z kuchnią salonu trzyosobową sofę oraz dwa fotele ustawiono równolegle względem siebie. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

By zoptymalizować wąską przestrzeń zintegrowanego z kuchnią salonu trzyosobową sofę oraz dwa fotele ustawiono równolegle względem siebie. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
26 sty 2015 14:22

Jak ustawić sofę w salonie? 15 sprawdzonych pomysłów

Kanapa, telewizor, regał, komoda.. Jak to wszystko ustawić? Planując układ mebli w salonie na pewno nie warto niczego pozostawić przypadkowi. Trzeba natomiast pamiętać o kilku podstawowych zasadach, dzięki którym będzie i wygodnie, i funkcjonalnie.

Układ mebli wypoczynkowych w salonie zależy od pomieszczenia, jego proporcji i wymiarów. Jeśli mamy niewiele miejsca, ograniczmy się do dużej kanapy, najlepiej z funkcją spania, dodatkowe miejsca do siedzenia mogą stanowić kolorowe pufy. Jeżeli miejsca jest znacznie więcej, możemy ustawić 2 sofy lub narożnik czy też konfigurację narożnik – fotel czy sofa – fotel.

Najważniejsze, żeby meble wypoczynkowe nie były zbyt duże w stosunku do przestrzeni, w której się znajdują, drugą ważną zasadą jest to, aby nie było ich też za dużo w jednym pomieszczeniu. Nie mogą przy tym stać zbyt blisko siebie ani utrudniać dostępu do szaf, okien czy drzwi balkonowych. W większości mieszkań czy domów nadal centralnym punktem pokoju jest telewizor, dlatego meble należy ustawić tak, aby z każdego miejsca kanapy czy fotela można było go swobodnie oglądać.

Narożnik może spełniać też funkcje wydzielenia pewnej strefy, jeżeli jego krótszy bok ustawimy nie przy ścianie, a od strony otwartej przestrzeni. Należy przede wszystkich zachować odpowiednie odległości pomiędzy meblami wypoczynkowymi a pozostałym wyposażeniem w pomieszczeniu. Przy kanapach często też znajduje się stolik do kawy – jego wysokość oraz wielkość dopasujmy do własnych potrzeb oraz ilości miejsca pomiędzy kanapą a ścianą z przodu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH