Mała czerwona sofa dwuosobowa zestawiona z czarnym fotelem w stylu retro. Projekt: Marta Kruk. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Mała czerwona sofa dwuosobowa zestawiona z czarnym fotelem w stylu retro. Projekt: Marta Kruk. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
03 marz 2015 08:54

Jak ustawić sofę w salonie? Zobaczcie pomysły architektów

Obszerny narożnik czy mała sofka? A może dwie sofy? Nie wiecie jak ustawić meble wypoczynkowe w salonie? Z pomocą przyjdą projektanci i architekci wnętrz.

Wybierając meble wypoczynkowe do salonu warto zastanowić się nie tylko nad tym, jaki mają mieć kolor czy z jakiego materiału powinny być wykonane, ale także jaki model wypoczynku sprawdzi się najlepiej w naszym wnętrzu. Do wyboru mamy cztery zasadnicze opcje: narożnik, sofę dwuosobową, sofę trzyosobową oraz zestaw wypoczynkowy. Wszystkie je można jednak ustawiać w różnorodnych konfiguracjach. Najważniejsze jest przy tym optymalne zagospodarowanie przestrzeni naszego salonu.

Narożnik

Narożniki cieszą się ostatnią dużą popularnością. Dają bowiem całkiem sporo miejsca do wypoczynku, a zajmują zdecydowanie mniej przestrzeni niż wszelkiego typu zestawy. Doskonale przy tym sprawdzają się w małych pomieszczeniach. Do narożnika możemy też dobrać elegancki fotel - w tej samej palecie kolorystycznej bądź jako element kontrastowy, a także praktyczny puf, który zawsze może  nam posłużyć jak stolik kawowy.

Sofa dwuosobowa

Sofy dwuosobowe dedykowane są do mniejszych wnętrz. Zajmują bowiem stosunkowo najmniej miejsca z wszystkich mebli wypoczynkowych. Prezentują się przy tym bardzo elegancko. Na większych powierzchniach sofy dwuosobowe śmiało można ze sobą zestawiać w układzie prostopadłym lub równoległym względem siebie.

Sofa trzyosobowa

Sofy trzyosobowe od dwuosobowych różnią się jedynie długością, a co za tym idzie oferują jedno siedzisko więcej. Doskonale nadają się do małych, jak i dużych wnętrz. W tych pierwszych jednak zajmują więcej powierzchni użytkowej, a przez to właściwie całe miejsce jakie możemy przeznaczyć na wypoczynek. W większych wnętrzach śmiało można je zestawiać w różnych układach bądź połączyć z fotelem.

Zestaw wypoczynkowy

Klasyczny zestaw wypoczynkowy składa się z sofy trzyosobowej, dwuosobowej oraz fotela i dedykowany jest do dużych wnętrz. Nie znaczy to jednak, że każdy zestaw wypoczynkowy musi składać się z tych trzech elementów. W skład niego mogą wchodzi różnorodne typy mebli wypoczynkowych od narożnika poczynając na fotelach i pufach kończąc. Wybierając ten typ wypoczynku zawsze trzeba mieć wystarczając dużo miejsca, by mieć wszędzie swobodny dostęp, a przede wszystkim nie zagracić naszej strefy dziennej.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH