Meble do salonu i jadalni z kolekcji Alcano z oferty marki Forte. Fot. Forte.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Meble do salonu i jadalni z kolekcji Alcano z oferty marki Forte. Fot. Forte.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
26 kwi 2016 08:32

Jakie meble do jadalni? Przegląd najnowszych kolekcji

Salon połączony z jadalnią to modne, a przy tym praktyczne rozwiązanie. Zobaczcie jak go urządzić.

Salon połączony z jadalnią to coraz bardziej popularna opcja w aranżacji wnętrz. Zwłaszcza, gdy mówimy o mieszkaniach w bloku oraz małych domach jednorodzinnych. Tu przestrzeń, jaką mamy do dyspozycji jest ograniczona, a co za tym idzie ograniczone są także możliwości aranżacyjne. Na szczęście producenci mebli do salonu i jadalni zadbali o to, by ich kolekcje w pełni wpisywały się w te obie, różne funkcjonalnie, przestrzenie. Dzięki temu nasz wybór ogranicza się właściwie do stylistyki, w jakiej chcemy urządzić nasze wnętrza. Większość z nas wybiera styl nowoczesny.

Styl nowoczesny to minimalistyczna forma, dążąca do optymalizacji przestrzeni użytkowych poprzez ograniczenie liczby zdobników i detali. Przy aranżacji wnętrza w tym stylu jedną z najważniejszych zasad jest dążenie do otwartej przestrzeni i ograniczanie po- działów we wnętrzu. Zawsze jednak pamiętajmy o funkcjonalności. Meble nowoczesne pozbawione są najczęściej ozdobników – mają przyciągać wzrok formą, bryłą i proporcjami. Prostotę i elegancję podkreśla gra kolorem, fakturą i materiałem. Tradycyjne drewno jest tu tylko punktem wyjścia do licznych wariacji na temat geometrycznych brył.

Nietuzinkowe zestawienia drewna z płytą meblową, szkłem czy nawet me- talem pozwalają kreować wnętrze proste i funkcjonalne, a zarazem pełne wy- szukanych smaków i smaczków. Podkreśla to wysublimowana gra barw i świateł. Z jednej strony dominują tu eleganckie czernie, biele i szarości, z drugiej stonowane barwy drewna przełamywane żywym kolorem. Ascetyczne wzornictwo i niewielka liczba sprzętów dodaje wnętrzom przestrzeni i światła. Charakterystyczne dla stylu klasycznego bogate elementy zdobnicze zastępują innowacyjne rozwiązania technologiczne, pozwalające zrezygnować z wszelkiego rodzaju zdobniczych okuć. Bezuchwytowe fronty oraz eleganckie oświetlenie niejednokrotnie podkreślają efekt nowoczesności.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Kornelia, 2017-02-20 10:50:46

    Ja podczas ostatniego remontu domu postawiłam na nowoczesną i elegancką jadalnię. Zamówiłam duży dębowy stół i pikowane krzesła z materiałem wodoodpornym.

POLECAMY W SERWISACH