Zestaw Infiniti. Fot. Living Room

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Zestaw Infiniti. Fot. Living Room
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
09 lip 2017 07:31

Kanapa w salonie - zobacz nowości z polskich sklepów

Zakup kompletu wypoczynkowego do salonu to decyzja na lata, warto więc zgłębić nieco temat i zaoszczędzić sobie ewentualnego zawodu.

Przedstawiamy zasadę DFTJ, czyli 4 rzeczy, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru kompletu wypoczynkowego.

1. D jak Design
Design to pierwsze, co rzuca się w oczy, piszemy więc o nim na samym początku, mimo że w ostatecznym rozrachunku może się on okazać najmniej ważny. A jednak, nie da się ukryć, że komplet musi wyglądać i musi się nam podobać. Warto zatem znaleźć taką markę meblową, która oferuje dużą różnorodność stylów wzorniczych, trzyma rękę na pulsie zmieniających się trendów i ceni szlachetną klasykę. W portfolio takiej marki powinniśmy móc znaleźć całą paletę kształtów i kolorów w dużej mierze po to, by dać sobie możliwość zainspirowania się czymś nieznanym. Powinny się tam zatem znaleźć komplety od klasycznych przez nowoczesne, minimalistyczne, aż do tych w stylu glamour. W tym kontekście szczególnie godna uwagi jest klasyka w nowoczesnym wydaniu. Decydując się na taki komplet stawiamy na ponadczasową elegancję i uniezależniamy się od szybko zmieniających się mód.

2. F jak Funkcje
Design jest fasadą kompletu, funkcjonalności to jego wnętrze. Może ono być ubogie lub bogate i wiele oferujące swoim użytkownikom. Elementem obligatoryjnym każdej sofy lub narożnika powinna być na przykład funkcja spania. Bez niej pozbawiamy się możliwości pełnego wykorzystania potencjału, jaki z sobą niesie tego typu mebel. Zawsze przecież może się zdarzyć, że będziemy potrzebowali dodatkowego miejsca do spania. Wysuwane siedziska zwiększają powierzchnię siedzenia, a ruchome zagłówki zapewniają wygodne podparcie głowie w zależności od tego czy chcemy się zdrzemnąć, poczytać, czy pooglądać TV.

Bardzo ważną funkcjonalnością, jest modułowość, czyli odrębność poszczególnych elementów kompletu, z których można stworzyć dopasowany do nas i do układu naszego salonu zestaw. To plastyczna forma, którą możemy dowolnie rozbudowywać i przebudowywać w zależności od naszych zmieniających się potrzeb.

Inne przydatne funkcjonalności, które znacznie podnoszą komfort użytkowania kompletu, to rozmaite schowki, półki, a także funkcje dodatkowe w postaci panelu audio i funkcji Relax. Panel audio umożliwia podłączenie telefonu do wbudowanego w sofę systemu audio i odsłuchiwanie z niego ulubionych utworów bez wstawania z sofy. Funkcja Relax to natomiast szczyt komfortu, jakiego możemy wymagać od wypoczynku. Pozwala ona odchylić nieco do tyłu oparcie i unieść nogi w najbardziej komfortowej dla naszego ciała pozycji półleżącej.

3. T jak Tkanina
Kolejnym, niezwykle ważnym elementem optymalnie pomyślanego kompletu wypoczynkowego jest tkanina. Wybierajmy te mocne, o gęstym splocie, a jednocześnie miłe w dotyku. Tkaniny, którymi tapicerowane są meble powinny łatwo się czyścić, co docenią z pewnością rodzice małych dzieci i posiadacze zwierząt domowych. Tkaniny te są odporne na ścieranie i nie ulegają odkształceniu, dzięki czemu zyskujemy pewność ich doskonałej formy w kolejnych latach użytkowania. Istotnym aspektem, tym razem z punktu widzenia estetyki, jest ponadto możliwość połączenia w jednym komplecie dwóch rodzajów tkanin. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć indywidualny zestaw wypoczynkowy w odpowiadającej nam kolorystyce i tonacji.

4. J jak Jakość
Jakość poszczególnych elementów kompletu wypoczynkowego to prawdopodobnie najistotniejsze kryterium jego wyboru. Przed zakupem sprawdźmy zatem, na ile jest to możliwe, jakość użytych materiałów, szyć, nóg i mechanizmów. Poziom solidności wykonania kompletu spokojnie da się określić, jeśli tylko uważnie się mu przyjrzymy. 

Źródło: Wajnert Meble

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH