Kolor w salonie. Projekt: Joanna Morkowska-Saj. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Kolor w salonie. Projekt: Joanna Morkowska-Saj. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
11 lis 2017 10:13

Kolor w salonie - piękne zdjęcia

Czerwień, błękit, fiolet, zieleń. Jaki kolory wybrać do salonu? Podpowiadamy. Zobaczcie nasze propozycje.

Wybranie kolorów do wnętrza - czy to do salonu, sypialni czy kuchni - to jeden z ważniejszych etapów jego aranżacji. Za pomocą barw można optycznie powiększać lub zmniejszyć przestrzeń, podkreślać walory i ukrywać ewentualne defekty. Kolory wnętrz w naszym domu powinny nas wspomagać i powodować, że będziemy czuli się szczęśliwi.

W zależności od pomieszczenia i naszych preferencji, warto zapoznać się z symboliką kilku podstawowych barw:

Biel – wycisza i relaksuje. Doskonale komponują się z nią kolorowe dodatki, dla których biały staje się doskonałym tłem. Biel można też łatwo przełamać lub zaakcentować innymi kolorami.

Błękit – podobnie jak biel relaksuje, jednak dodaje otoczeniu spokoju, lekkości. Ułatwia podejmowanie decyzji, wskazany dla osób zmęczonych i przygnębionych. Może przybierać barwę bardziej intensywną lub delikatną.

Czerwień – gorąca i płomienna. Niezmiennie kojarzona z namiętnością i miłością. Pobudza, ale może też powodować złość i niepokój. To barwa tak intensywna, że czasem wystarczą jedynie drobne elementy, by spełniała swoją funkcję.

Zieleń – odpręża i uspakaja, choć czasem nawet przesadnie. Może powodować nudę i zobojętnienie. Na pewno warto ją zestawić z żywszym akcentem, by nie dopuścić negatywnych emocji.

Żółty – wywołuje radość i pobudza do życia, dodaje energii i… pewności siebie. Ułatwia podejmowanie decyzji. Zbyt intensywna barwa może jednak również powodować złość
i zniecierpliwienie, dlatego warto się nią posługiwać ostrożnie.

Każdy tych kolorów doskonale sprawdzi się w salonie. Może on być kolorem głównym, ale może też pojawić się jedynie w dodatkach. Jeśli boimy się intensywnej czerwieni czy mocnego fioletu to dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie tych barw jedynie w dodatkach. 

Jeśli szukacie inspiracji do swojego salonu to zobaczcie kilka ciekawych, kolorowych propozycji, które przygotowaliśmy.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH