Komoda po metamorfozie. Fot. Dekoral / Pani to potrafi

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Komoda po metamorfozie. Fot. Dekoral / Pani to potrafi
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
03 lip 2017 13:47

Komoda w salonie. Zobacz mebel po niesamowitej metamorfozie

Samodzielnie odnowione meble nadają wnętrzu wyjątkowy charakter. Zobacz, jak zwykłą drewnianą komodę zamieniono w niesamowity mebel.

Dekoral we współpracy z autorkami bloga „Pani to potrafi” prezentuje pomysł na mało pracochłonną i atrakcyjną metamorfozę komody. Pierwszym krokiem jest pokrycie drewna farbą w wybranym kolorze, np. szybkoschnącą emalią akrylową do drewna i metalu marki Dekoral. Ta nowoczesna farba bardzo szybko schnie i przeznaczona jest do dekoracyjnego malowania przedmiotów z drewna bądź metalu. Produkt aplikuje się pędzlem, wałkiem lub przy dużych powierzchniach – natryskiem. Emalia przyjemnie pachnie i, co ważne, można ją stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Po wyschnięciu pierwszej warstwy farby trzeba delikatnie przeszlifować mebel w miejscach, w których pojawiły się nierówności.

Tak przygotowane podłoże gotowe jest do zaaplikowania kolejnej powłoki – tym razem elementów dekoracyjnych. Na tym etapie należy okleić mebel taśmą malarską, tworząc na nim zaprojektowany wcześniej wzór. Ułatwi to nam dalsze nanoszenie farby. Warto pamiętać o odpowiednim kierunku malowania, czyli od taśmy, a nie pod nią. Po lekkim przeschnięciu produktu delikatnie usuwamy taśmę, sprawdzając, czy nie powstały zacieki lub niedomalowania. 

Na koniec dodatki. W projekcie są to złote krawędzie szuflad komody, wykonane farbą akrylową, oraz dekoracyjne uchwyty. Można je przykręcić w miejscu poprzednich lub wcześniejsze zaszpachlować i wywiercić nowe otwory tam, gdzie przewiduje projekt.

Więcej pomysłów na odnowienie mebli znajdziesz TUTAJ.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH