Sofa Enzo z funkcją spania bez pojemnika na pościel. Wypełnienie siedziska stanowi sprężyna falista i pianka. Wypełnienie oparcia to pianka i pasy tapicerskie. Prezentowana tkanina z kolekcji skóra naturalna. Fot. Black Red White.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Sofa Enzo z funkcją spania bez pojemnika na pościel. Wypełnienie siedziska stanowi sprężyna falista i pianka. Wypełnienie oparcia to pianka i pasy tapicerskie. Prezentowana tkanina z kolekcji skóra naturalna. Fot. Black Red White.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
21 sty 2015 12:44

Komplet wypoczynkowy. Skórzane meble dla każdego

Wygodna kanapa to podstawowy element wyposażenia każdego salonu. W wersji skórzanej stanie się jego prawdziwą ozdobą.

Najchętniej wybieraną tapicerką jest skóra naturalna. To materiał pochodzenia naturalnego, który oddycha, wchłania i oddaje wilgoć. Skóra jest przyjemna w dotyku i zawsze wygląda elegancko.

Każdy, kto decyduje się na ten właśnie materiał, musi zaakceptować jednak jego specyficzny charakter. Na skórze mogą być widoczne delikatne ślady po bliznach, zadrapaniach, ukłuciach, a także subtelne różnice w fakturze i odcieniach. Takie cechy nie są uznawane za wady, a wręcz przeciwnie, są gwarancją autentyczności i naturalnego pochodzenia materiału. Dlatego też zalecane jest zamawianie od razu całego kompletu mebli. Pozwoli to uniknąć ewentualnych różnic w kolorze i fakturze, elementów domawianych w różnym czasie. Skóra naturalna w trakcie eksploatacji poddaje się rozciąganiu.

Dlatego na jej powierzchni mogą pojawić się fałdki i zmarszczenia. Stąd też zaleca się użytkowanie mebli na całej ich powierzchni, a nie w wybranych miejscach. Skóra jest materiałem bardzo trwałym i wytrzymałym. Z czasem jednak naturalnie się starzeje i zużywa. W garbarni skóra poddawana jest procesowi uszlachetnienia. Z czasem jednak kolor powoli blaknie, a skóra staje się bardziej sucha i traci swoją naturalną elastyczność.

Na obicie mebli działają różne szkodliwe czynniki, takie jak: temperatura otoczenia, grzejniki, sztuczne oświetlenie, nasłonecznienie, a także sól zawarta w pocie ludzkim i zwierzęcym czy uszkodzenia spowodowane obfitym działaniem wody. To powoduje, że skóra z czasem może tracić swoje właściwości, gdyż nie posiada już naturalnej zdolności regeneracji. Dlatego o skórę należy dbać w szczególny sposób.

Skóra to materiał bardzo wytrzymały i stosunkowo łatwy do utrzymania w czystości. Kluczem do ładnej i czystej tapicerki przez wiele lat są regularne zabiegi pielęgnacyjne. Te codzienne polegają na delikatnym odkurzaniu kanapy miękką i suchą ściereczką przyciągającą kurz. Raz na 2-4 miesiące, w zależności od stopnia zabrudzenia, należy dokonać gruntowanego zabiegu czyszczenia i konserwacji, w oparciu o specjalistyczne środku pielęgnacyjne do skóry naturalnej.

Pamiętajmy, iż stosowanie do tego celu „domowych” sposobów i środków lub niesprawdzonych, tanich specyfików chemicznych, może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w fakturze czy kolorze obicia, a w rezultacie do zniszczenia mebla. Pierwszy zabieg konserwujący najlepiej jest wykonać od razu po zakupie mebla. Ułatwia to jego kolejne czyszczenie i późniejsze użytkowanie, a co najważniejsze, może zapobiec powstawaniu trudno usuwalnych zabrudzeń.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH