Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Jadalnia jest nieodłącznym elementem aranżacyjnym pokoju dziennego dzięki zastosowaniu identycznej kolorystyki w obu strefach. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz.

Jadalnia jest nieodłącznym elementem aranżacyjnym pokoju dziennego dzięki zastosowaniu identycznej kolorystyki w obu strefach. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 12 lut 2015 11:38 (aktualizacja: 17 lut 2015 08:56)

Mała jadalnia w salonie. Zobaczcie propozycje projektantów

Salon z niewielką jadalnią to bardzo powszechne i praktyczne rozwiązanie, szczególnie w mieszkaniu małej rodziny. Zobaczcie jak taką przestrzeń urządzają Polacy.

W mieszkaniu lub przeciętnym domu jednorodzinnym jadalnia stanowi zazwyczaj część pokoju dziennego. Rzadko możemy spotkać jadalnię, jako osobne wnętrze. Dlatego też aranżacja tych dwóch stref powinna stanowić spójną całość.

Jadalnia to przestrzeń, w której główną rolę odgrywają: stół i krzesła. W przeciwieństwie do kuchni czy salonu, który często pełni wiele funkcji, jadalnia służyć ma wyłącznie spotkaniom przy wspólnych posiłkach. Strefa ta powinna być przede wszystkim prosta i nie przyćmiewać głównej aranżacji części wypoczynkowej. Najlepiej wyposażyć ją jedynie w stół i krzesła. Meble powinny harmonizować kolorystycznie i stylistycznie z wyposażeniem salonu. Nie oznacza to jednak, że muszą być z tego samego zestawu. Wręcz przeciwnie - można dobrać meble będące w harmonijnej opozycji do salonu. Taki subtelny kontrast niejako naturalnie wyodrębni nam poszczególne funkcje przestrzeni dziennej.

Ile głów tyle pomysłów na urządzenie małej jadalni w salonie. W poszukiwaniu inspiracji zajrzycie do naszej galerii, w której pokazujemy wnętrza podpatrzone w domach i mieszkaniach naszych rodaków.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA