Nowoczesna kolekcja Kaspian oferuje m.in. szafki z uchylnym frontem, otwarta, z wieszakiem i lustrem, komody, szafy. Fot. Black Red White

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Nowoczesna kolekcja Kaspian oferuje m.in. szafki z uchylnym frontem, otwarta, z wieszakiem i lustrem, komody, szafy. Fot. Black Red White
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
09 maj 2018 11:16

Małe mieszkanie - 7 pomysłów na przedpokój

Przedpokój to wizytówka domu. Chcemy, aby był elegancki i funkcjonalny, także w małym mieszkaniu. Dlatego podczas urządzania strefy wejścia, warto mieć na uwadze kilka zasad.

Przede wszystkim pamiętajmy, że przedpokój stanowiący tak zwaną strefę wejścia musi być funkcjonalny. Wchodząc i wychodząc z mieszkania nawet kilka razy dziennie (nie tylko my sami, ale także z całą rodziną) chcemy poruszać się wygodnie. Dlatego powinniśmy zadbać o to, aby nic nie blokowało komunikacji, ani nie utrudniało otwierania drzwi. Mimo że w przedpokoju zwykle chcielibyśmy przechowywać sporo rzeczy, takich jak odzież wierzchnia i obuwie dorosłych i dzieci, torebki, akcesoria, torby ze sprzętem sportowym, aby „mieć je pod ręką”, to znacznie wygodniej będzie ograniczyć ilość przechowywanych w przedpokoju rzeczy do tych niezbędnych.

Co zrobić gdy nie ma na nie miejsca w innych pomieszczeniach? Wtedy trzeba optymalnie wykorzystać przestrzeń w przedpokoju planując szafę na całą wysokość ściany, wieszak z dodatkowymi półkami umieszczonymi nad haczykami czy wysoką szafkę na buty, która oferuje dużą ilość półek. Warto wykorzystać miejsce na ścianie montując na niej na przykład kolorowe, zabawne haczyki, na których swoje kurki będą wieszać dzieci czy też umieszczając tam praktyczny organizer na kapcie. Dobrym rozwiązaniem do małego przedpokoju są także akcesoria typu 2w1, czyli oferujące dodatkowe funkcje. Ciekawym przykładem takiego wyposażenia są drzwi z dopasowanymi haczykami i organizerami czy specjalne tablice do zawieszenia na ścianie obok wejścia, na których można umieścić – wybierając z bogatej oferty akcesoriów – wieszaki, pojemniki na drobiazgi, tablice na wiadomości czy lustro, a nawet plan lekcji.

Wybierając meble ograniczmy się do kolekcji zaprojektowanych specjalnie do małych wnętrz. Sprawdzą się m.in. ze względu na kompaktowe wymiary, praktyczne rozwiązania pomagające utrzymać porządek, wygodny sposób otwierania szafek czy też połączenie kilku funkcji w jednym elemencie wyposażenia, np. szafka z wieszakiem i lustrem.

Kolejną istotną kwestią w strefie wejścia są drzwi mieszkaniowe. Nie zapominajmy, że stanowią one integralny element przestrzeni – zwłaszcza w małym przedpokoju. Dlatego drzwi dopasowane do stylu i kolorystyki mebli oraz okładzin to gwarancja, że aranżacja przedpokoju będzie miała spójny i elegancki charakter.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH