Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Całą przestrzeń kawalerki została zaaranżowana w bieli. Otwarty na kuchnię salon organizuje wygodna, skórzana sofa - oczywiście biała. Projekt: Michał Mikołajczak. Fot. Monika Filipuk-Obałek.

Całą przestrzeń kawalerki została zaaranżowana w bieli. Otwarty na kuchnię salon organizuje wygodna, skórzana sofa - oczywiście biała. Projekt: Michał Mikołajczak. Fot. Monika Filipuk-Obałek.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 02 paź 2014 13:25 (aktualizacja: 31 paź 2014 08:13)

Mały salon. 15 pomysłów architektów

Jak urządzić niedużych rozmiarów salon, by był nie tylko ładny, ale i w pełni funkcjonalny? Z pomocą przyjdą zaprzyjaźnieni z naszą redakcją projektanci wnętrz.

Mały salon to nie lada wyzwanie aranżacyjne. Trudno bowiem tak rozplanować niewielką przestrzeń mieszkalną, by nie tylko cieszyła oko, ale przede wszystkim była w pełni funkcjonalna.

Z problemem tym spotyka się większość z nas. Bowiem mieszkania, które kupujemy w większości przypadków nie są zbyt duże. Coraz częściej też łączą przestrzeń kuchni z salonem, co dodatkowo pomniejsza metraż przeznaczony tylko i wyłącznie na strefę wypoczynkową. I choć w gruncie rzeczy nie jest to złe rozwiązanie, to coraz trudniej jest samodzielnie rozplanować taką powierzchnię, tak by w pełni zadowalała nas zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Tym bardziej, że każdego dnia wzrasta wśród nas świadomość roli dobrego designu w codziennym życiu, a co za tym idzie potrzeba mieszkania na atrakcyjnie zaaranżowanej, w pełni użytkowej przestrzeni.

Jak więc zaprojektować ładny i praktyczny salon na niewielkim metrażu? Z pomocą przyjdą architekci i projektanci wnętrz, którzy na co dzień zmagają się z tego typu pomieszczeniami. To ich pomysły zgromadziliśmy w naszej galerii. Znajdziecie tu zdjęcia mniejszych i odrobinę większych salonów, które zrobiliśmy w domach zaprojektowanych przez zaprzyjaźnionych z naszą redakcją architektów.

Niektóre z nich połączono z aneksem kuchennym, inne wraz z kuchnią i jadalnią tworzą zintegrowaną przestrzeń dzienną. Urządzone w różnych stylach, kolorach i konfiguracjach - wszystkie charakteryzują się niewielką przestrzenią użytkową, której każdy metr kwadratowy został dokładnie przemyślany i w pełni wykorzystany.

 

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA