Całą przestrzeń kawalerki została zaaranżowana w bieli. Otwarty na kuchnię salon organizuje wygodna, skórzana sofa - oczywiście biała. Projekt: Michał Mikołajczak. Fot. Monika Filipuk-Obałek.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Całą przestrzeń kawalerki została zaaranżowana w bieli. Otwarty na kuchnię salon organizuje wygodna, skórzana sofa - oczywiście biała. Projekt: Michał Mikołajczak. Fot. Monika Filipuk-Obałek.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
02 paź 2014 13:25

Mały salon. 15 pomysłów architektów

Jak urządzić niedużych rozmiarów salon, by był nie tylko ładny, ale i w pełni funkcjonalny? Z pomocą przyjdą zaprzyjaźnieni z naszą redakcją projektanci wnętrz.

Mały salon to nie lada wyzwanie aranżacyjne. Trudno bowiem tak rozplanować niewielką przestrzeń mieszkalną, by nie tylko cieszyła oko, ale przede wszystkim była w pełni funkcjonalna.

Z problemem tym spotyka się większość z nas. Bowiem mieszkania, które kupujemy w większości przypadków nie są zbyt duże. Coraz częściej też łączą przestrzeń kuchni z salonem, co dodatkowo pomniejsza metraż przeznaczony tylko i wyłącznie na strefę wypoczynkową. I choć w gruncie rzeczy nie jest to złe rozwiązanie, to coraz trudniej jest samodzielnie rozplanować taką powierzchnię, tak by w pełni zadowalała nas zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Tym bardziej, że każdego dnia wzrasta wśród nas świadomość roli dobrego designu w codziennym życiu, a co za tym idzie potrzeba mieszkania na atrakcyjnie zaaranżowanej, w pełni użytkowej przestrzeni.

Jak więc zaprojektować ładny i praktyczny salon na niewielkim metrażu? Z pomocą przyjdą architekci i projektanci wnętrz, którzy na co dzień zmagają się z tego typu pomieszczeniami. To ich pomysły zgromadziliśmy w naszej galerii. Znajdziecie tu zdjęcia mniejszych i odrobinę większych salonów, które zrobiliśmy w domach zaprojektowanych przez zaprzyjaźnionych z naszą redakcją architektów.

Niektóre z nich połączono z aneksem kuchennym, inne wraz z kuchnią i jadalnią tworzą zintegrowaną przestrzeń dzienną. Urządzone w różnych stylach, kolorach i konfiguracjach - wszystkie charakteryzują się niewielką przestrzenią użytkową, której każdy metr kwadratowy został dokładnie przemyślany i w pełni wykorzystany.

 

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • annamanna, 2016-06-09 12:42:29

  Dal mnie największym problemem było znalezienie idealnej sofy.
 • bunia, 2016-05-27 09:51:47

  ja mam małą (30m), ale całkiem ustawną kawalerkę. Też byłam u architekta, ale na szczęście tylko na konsultacjach - może trafiłam na dziwny przypadek, ale chyba kolo chciał aranżację mojej norki zrobić za tyle pieniędzy,ile ona cała jest warta :D więc pobawiłam się sama, postawiłam na jasne kolory w pokoju a nieco ciemniejsze w kuchni. Największy problem miałam z umeblowaniem. łóżko kupiłam w ikea rozkładane a meble - dwie witryny, półki (dużo, mam chyba z 10) i komodę na ubrania. Nie chciałam zagracić pokoju. Na szczęście mam wnękę z garderobą w przedpokoju, więc mam gdzie trzymać odzież. I pokoik jest jasny, elegancki i przyjemny. Jak ktoś szuka ustawnych mebli idealnych do kawalerki to polecam to aaaameble - można sobie dowolne zestawy robić :)
 • Sara, 2015-06-29 09:04:58

  W ostatnim czasie borykałam się z podobnym problemem. Mój salon miał wyjścia na dwa balkony i dwie pary drzwi odchodzących do innych pomieszczeń. Koszmar. W ogóle nie potrafiłam sobie z tym poradzić i problem ten doprowadzał mnie do płaczu, ponieważ chciałam żeby moje własne mieszkanie było pod każdym względem idealne. W końcu postanowiłam koszt urządzenia mieszkania powiększyć o konsultację z architektem wnętrz. To rozwiązanie okazało się strzałem w dziesiątkę. Polecam wszystkim.

POLECAMY W SERWISACH