Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kolekcja Spot by Vox pomoże lepiej zorganizować pokój dzienny oraz jadalnię. Drewniane stelaże mebli dodają im szlachetności, a uniesione nad podłożem bryły dopełniają wrażenia lekkości. 1.299 zł (stół), 1.199 zł (witryna). Fot. Meble Vox.

Kolekcja Spot by Vox pomoże lepiej zorganizować pokój dzienny oraz jadalnię. Drewniane stelaże mebli dodają im szlachetności, a uniesione nad podłożem bryły dopełniają wrażenia lekkości. 1.299 zł (stół), 1.199 zł (witryna). Fot. Meble Vox.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 01 gru 2015 15:40 (aktualizacja: 14 gru 2015 09:14)

Mały salon. Tak połączysz go z jadalnią

Salon połączony z jadalnią to coraz popularniejsze rozwiązanie. Zobaczcie jak go urządzić.

Często salon staje się miejscem, gdzie decydujemy się na zaaranżowanie kącika jadalnianego. Jego wydzielenie w otwartej przestrzeni dziennej najczęściej łączy się z wyborem stołu oraz kompletu krzeseł. Ze względu na nieduży metraż, jakim zazwyczaj dysponujemy, warto wybrać modele rozkładane, które na co dzień zajmują niewiele miejsca, a po rozłożeniu zapewniają całkiem sporo miejsc dla biesiadników. Decydując się na jadalnię w salonie warto też postawić na efektowny kredens bądź bufet. To mebel, który pozwoli nam przechowywać serwis obiadowy oraz wszelkiego typu akcesoria – jak obrusy, sztućce czy szkło stołowe.

Jeżeli już skompletujemy swój niepowtarzalny zestaw meblowy, warto zadbać o jego design. Wybór pasujących do siebie elementów ułatwia nam oferta producentów mebli skrzyniowych, którzy wychodząc naprzeciw ogólnym tendencjom w aranżowaniu wnętrz proponują gotowe kolekcje mebli dedykowanych do przestrzeni salonu zintegrowanego z jadalnią. W ich obrębie odnajdziemy wszelkiego rodzaju bryły o różnorodnych gabarytach, za pomocą których możemy urządzić w pełni spersonalizowaną przestrzeń dzienną.

Zróżnicowana jest również kolorystyka dostępnych na rynku kolekcji. I choć podporządkowana jest ona aktualnym trendom, nie ogranicza się do modnych kolorów oraz topowych wzorów. Stąd poza tak cieszącymi się niesłabnącą popularnością białymi meblami na wysoki połysk oraz w jasnym, chłodnym wybarwieniu drewna, dostępne są bryły w ciemnych kolorach, czarne oraz szare. Także sama forma nie ogranicza się do prostych nowoczesnych kształtów. Obok nich odnajdziemy zarówno te o klasycznym designie, jak i bardziej eklektyczne, będące wynikiem ciągłego mieszania się styli, konwencji oraz koncepcji wystroju przestrzeni dziennej.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA