W niedużym salonie zdecydowano się na trzyosobową sofę, którą ustawiono wzdłuż okna. Do niej dobrano dwa wygodne fotele. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

W niedużym salonie zdecydowano się na trzyosobową sofę, którą ustawiono wzdłuż okna. Do niej dobrano dwa wygodne fotele. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
20 lip 2015 13:44

Mały salon. Wybierz do niego sofę

Jak ustawić sofę w małym salonie? Zobaczcie 15 propozycji architektów i projektantów wnętrz.

Ustawienie zestawu wypoczynkowego w małym salonie wcale nie jest rzeczą prostą. Trzeba bowiem nie tylko wybrać model, który po prostu zmieści się na niedużej przestrzeni, ale też zadbać by w pełni wpisał się w jej aranżację. Na szczęście na rynku odnajdziemy wiele rozwiązań dedykowanych do małych wnętrz.

Wśród nich z powodzeniem odnajdziemy tradycyjne sofy, których nowoczesne bryły skonstruowane zostały tak, by zapewniając maksymalny komfort podczas wypoczynku, zajmować jak najmniej powierzchni. Dostępne zarówno w wariancie dwu-, jak i trzyosobowym zachwycają swą prostą formą oraz modnym designem.

Mebel ten śmiało możemy ustawić przy ścianie lub przy oknie, a nawet po środku pokoju wytyczając granicę między kuchnią a salonem. Ze względu na nieduże gabaryty i atrakcyjny wygląd tego typu sofy, każde miejsce będzie tu właściwe. Dlatego doskonale sprawdzają się one na niewielkich metrażach.

Dużą popularnością ostatnimi czasy cieszą się także narożniki. Wielu z nas decyduje się by zastąpić nim tradycyjny zestaw wypoczynkowy. To bowiem rozwiązanie praktyczne, które wbrew pozorom zajmuje o wiele mniej miejsca niż kanapa z fotelem.

Aby zachować jak najwięcej wolnej przestrzeni najlepiej ustawić narożnik przy ścianie. Dosunięcie mebla pozwoli maksymalnie zagospodarować dostępną przestrzeń, dając kilka dodatkowych metrów np. na stolik kawowy.

Osoby, które lubią mieć wolną ścianę na skrzyniowe meble w salonie, służące do wyeksponowania rodzinnych pamiątek czy też przechowywania ulubionych książek lub płyt, śmiało mogą umiejscowić swój narożnik pod oknem. Takie rozwiązanie ciekawie podkreśli aranżowaną przestrzeń.

Do małych wnętrz idealne będą narożniki z tzw. szezlongiem. Bardzo wygodnie się na nich wypoczywa, a element narożny, będący długim siedziskiem doskonale zastępuje tradycyjną leżankę czy fotel, który zajmuje o wiele więcej miejsca.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH