Kolekcja mebli Verano. Fot. Mebin

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Kolekcja mebli Verano. Fot. Mebin
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
16 maj 2017 10:53

Mebel do salonu - witryna na dekoracyjne przedmioty

Witryna to idealna propozycja mebla do salonu lub jadalni. Pojedyncza lub podwójna, najczęściej stojąca, dzięki charakterystycznym, dużym przeszkleniom pełni funkcję reprezentacyjnego mebla na dekoracyjne przedmioty, porcelanę czy szkło artystyczne.

Pozwala uporządkować cenne drobiazgi, książki, albumy, pamiątki, a także doskonale ozdabia wnętrze.

Ta bliska krewna serwantki, może występować w wersji klasycznej, na nóżkach – niekiedy efektownie wyprofilowanych. Stylizowana – posiada elegancką linię o obłych, wypukło-wklęsłych kształtach, ozdobne frezy i fantazyjne uchwyty. Z kolei nowoczesna – wyróżnia się prostą geometryczną formą o gładkich powierzchniach frontów, jest posadowiona na nóżkach lub na cokole i często przykuwa uwagę asymetrycznym motywem. Mimo iż design mebla z ponad trzechsetletnim rodowodem uległ przeobrażeniom, o jego estetyce nadal decyduje materiał i wykonanie. Te najpiękniejsze – z drewna i oklein naturalnych z oryginalnymi wzorami usłojenia (palisander Rio), w ciekawej kolorystyce (dąb burgundzki) i w połączeniach z innymi materiałami (szkło Lacobel, tkanina) są udanym przykładem współczesnej sztuki użytkowej.

Funkcją witryny jest eksponowanie przedmiotów, dlatego przy wyborze mebla powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj przeszklenia i oświetlenie półek. W drzwiach witryn najczęściej montuje się szkło Antisol. Efekt barwionego szkła w kolorze brązu, zieleni, błękitu, grafitu lub czerni zostaje zwielokrotniony, gdy połączymy go z subtelnym ledowym oświetleniem półek. Delikatne refleksy widoczne zza przyciemnionych szklanych drzwi tworzą uroczy klimat i podkreślają piękno ustawionej na półkach zastawy, kryształów i eleganckich bibelotów. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH