Kolekcja Lovell marki Meble Matkowski to zgrabne kształty, proste formy, ostre kolory, delikatne krągłości, a wszystko to na wysokich, smukłych nóżkach. Fot. Meble Matkowski.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Kolekcja Lovell marki Meble Matkowski to zgrabne kształty, proste formy, ostre kolory, delikatne krągłości, a wszystko to na wysokich, smukłych nóżkach. Fot. Meble Matkowski.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
03 marz 2015 14:39

Meble do salonu i jadalni. 15 kolekcji z polskich sklepów

Salon połączony z jadalnią to bardzo popularne rozwiązanie. Wychodząc na przeciw potrzebom konsumentów producenci stworzyli kolekcje mebli dedykowane do obu tych pomieszczeń.

Urządzając salon warto więc zastanowić się czy nie połączyć go z jadalnią. To nie tylko praktyczne, ale też niezwykle modne rozwiązanie. Dodatkowo decydując się na taką opcję aranżacyjną nie musimy indywidualnie projektować mebli, a co za tym idzie wydawać krocie na jego urządzenie.

Jadalnia coraz częściej staje się nie tylko miejscem wspólnych posiłków. Staje się miejscem, w którym skupia się życie rodzinne, szczególnie wówczas, gdy znajduje się w otwartej strefie dziennej, w pobliżu salonu lub kuchni. Przy stole rozmawiamy, spędzamy czas, podejmujemy decyzje a czasem nawet pracujemy. I właśnie dlatego aranżacja jadalni jest tak ważna. Warto poświęcić trochę więcej czasu na wybór krzeseł, stołu oraz innych mebli.

W ofercie producentów znajdziemy tak naprawdę wszystko. Od mebli nowoczesnych o prostych formach aż po klasyczne, bardziej stylizowane. Wybór jest ogromny. Bowiem producencie mebli, wychodząc naprzeciw zmieniającej się koncepcji życia codziennego, coraz częściej projektują meble wielofunkcyjne, które doskonale sprawdzają się w zintegrowanych pomieszczeń typu salon - jadalnia. Poza wspomnianą stroną praktyczną meble te są solidne, eleganckie, a przede wszystkim niezwykle modne.

Wykonane z wysokiej jakości materiałów doskonale wpisują się w światowe trendy aranżowania otwartej strefy dziennej. Z kolei zastosowane techniki wykończenia powierzchni pozwalają cieszyć się ich niepowtarzalnym designem, często podkreślając naturalny rysunek słojów. Interesującą formę mebli wydobywają także przeszklenia, które zazwyczaj są podświetlane. Przysłowiową kropkę nad i stanowią bezuchwytowe drzwi i szuflady z systemem cichego otwierania, które dopełniają nowoczesne wzornictwo mebli.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH