Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kolekcja mebli Bianco to nowa propozycja marki Paged. Proj. Robert Kowalczyk. Materiał: fronty na wysoki połysk + dąb naturalny. Wbudowany kominek. Fot. Paged.

Kolekcja mebli Bianco to nowa propozycja marki Paged.  Proj. Robert Kowalczyk. Materiał: fronty na wysoki połysk + dąb naturalny. Wbudowany kominek. Fot. Paged.
  • Autor: Justyna Łotowska
  • 05 lip 2014 18:15 (aktualizacja: 21 lip 2014 08:45)

Meble do salonu: modny biały połysk, pomysły z polskich sklepów

Białe meble do salonu to zdecydowany trend tego sezonu. Najmodniejsze kolekcje łączą biel na wysoki połysk z naturalnym kolorem drewna albo intrygującą czernią. Zobaczcie najciekawsze pomysły z polskich sklepów.

Biel to kolor, który zawsze się sprawdzi - doskonale pasuje do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych, jak również w tych urządzonych w stylu skandynawskim, angielskim, rustykalnym. To także kolor idealny do małych wnętrz, zwłaszcza w wydaniu połyskliwym rozjaśni i optycznie powiększy małe pomieszczenia. Najmodniejsze meble w bieli łączą fronty w połysku z naturalnym i uniwersalnym drewnem - salon w takim stylu będzie jasny, pełny ciepła i harmonii.
 
Warto przy tym pamiętać, że nawet jeśli lubisz biel, pokój dzienny nie musi być monochromatyczny – biel świetnie komponuje się np. z drewnem, z czernią i szarością, a także z mocnymi barwami, takimi jak soczysta zieleń czy głęboki fiolet. Przy aranżacji takich wnętrz można bawić się fakturami, strukturami, odcieniami i światłem - efekt będzie bardzo dobry. 
 
O czym trzeba wiedzieć? Biały w połączeniu z mocnym kolorem zawsze stanie się tłem, towarzystwo do bieli powinno być więc starannie dobrane. Dobrze też pamiętać, że w białym otoczeniu każdy kolorowy przedmiot oddziałuje z wielką siłą – trzeba więc zwracać dużą uwagę na detale i być konsekwentnym w ich doborze. Co więcej, w białych wnętrzach bardziej widać nieporządek i chaos, to kolor, który może nie sprawdzić się w mieszkaniach bałaganiarzy albo tam, gdzie są małe dzieci. 
 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA