Narożnik Fiorino  Gala Collezione, oprócz pięknej uniwersalnej formy dobrze wpisującej się w charakter każdego pomieszczenia, oferuje również niewielkie, ergonomiczne wymiary. Fot. Gala Collezione

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Narożnik Fiorino Gala Collezione, oprócz pięknej uniwersalnej formy dobrze wpisującej się w charakter każdego pomieszczenia, oferuje również niewielkie, ergonomiczne wymiary. Fot. Gala Collezione
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
11 kwi 2016 09:05

Meble do salonu: najpiękniejsze nowości 2016 roku

W tym roku będziemy cieszyć się przede wszystkim meblami z dekorem drewna. Ten naturalny materiał, po wieloletnich triumfach bieli, powraca do łask.

Salon to miejsce, w którym głównie wypoczywamy po długim dniu pracy. Urządzając go powinniśmy więc przede wszystkim pomyśleć o strefie relaksu. Ważny jest wybór wygodnej sofy oraz eleganckich mebli. Właściwie dobrany wypoczynek, aby spełnić nasze oczekiwania musi zarówno zdobić salon, jak i zapewnić wygodę podczas relaksu. Dlatego szukając wymarzonego siedziska, zwróćmy uwagę na dwa podstawowe kryteria wyboru: walory estetyczne oraz komfort użytkowania.

Wypoczynek - sofa albo narożnik

Wśród bogatej gamy wypoczynków, jakie oferują nam producenci, odnajdziemy m.in. sofy: 2-, 3-, a nawet 2,5-osobowe, narożniki, zestawy wypoczynkowe oraz meble modułowe, które możemy dowolnie ze sobą zestawiać. Dobór odpowiedniego dla nas modelu powinien być podyktowany metrażem naszego salonu, a także ilością niezbędnych nam siedzisk. Obowiązuje tu prosta zasada: im większa przestrzeń pokoju dziennego, tym na większy meble wypoczynkowy możemy sobie pozwolić. Pamiętajmy przy tym, że narożnik doskonale sprawdzi się w małych wnętrzach, a dodatkowy fotel potrzebuje naprawdę dużo miejsca.

Kolejna czynność przy wyborze odpowiedniego wypoczynku to sprawdzenie jego komfortu użytkowania. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na konstrukcję mebli i materiały obiciowe. Wśród dostępnych tkanin najczęściej występują żakard, bawełna, cienki lub gruby welur, grubo tkana przędza bawełniana oraz chętnie wybierane nabuk lub skóra. Jako wypełnienie siedzisk stosuje się płaskie sprężyny oraz piankę poliuretanową.

Modne szarości

Ostatnio modne stały się siedziska wypełnione granulatem styropianowym, które dopasowują się do kształtu ciała, gdy na nich siadamy. Ważny jest także dobór nóżek. Lekkie, aluminiowe konstrukcje pozwolą optycznie powiększyć przestrzeń każdego salonu. Jeżeli wziąć pod uwagę kolor tapicerki, to dalej na salonach królują szarości. I choć barwa ta kojarzy się z minimalistycznymi, chłodnymi wnętrzami, to przecież szary jest jednym z najbardziej neutralnych kolorów. Dzięki temu doskonale wtapia się w każdą aranżację. Stawiając zatem na szarości uczynimy nasz salon nie tylko modnym, ale też ponadczasowym i uniwersalnym.

Modułowe zestawy

Choć wygodny zestaw wypoczynkowy to główny element wyposażenia salonu, ważny jest także dobór odpowiednich mebli skrzyniowych. Przy minimalistycznym wystroju salonu, gdzie rządzi zasad „mniej znaczy więcej”, zazwyczaj decydujemy się jedynie na szafkę RTV, uzupełnioną dodatkowym elementem, jak komoda czy półka. Często jednak potrzebujemy nieco więcej mebli, by pomieści nasze ulubione bibeloty, zbiór książek czy płyt oraz inne rzeczy, które nie zawsze powinny pozostawać na widoku.

W takim wypadku z pomocą przyjdą kolekcje mebli modułowych, które dzięki rozbudowanej ilości brył, pozwalają modnie i funkcjonalnie urządzić nawet najmniejszy salon. Każdy bowiem z elementów kolekcji można zamówić oddzielnie, tworząc swój indywidualny, w pełni spersonalizowany zestaw. Odnajdziemy tu takie elementy, jak: szafka RTV, komoda (dwu lub trzydrzwiowa), witryna (niska i wysoka), regał z regulowanymi półkami czy też słupek z zamykanymi drzwiami oraz wiszące półki o różnych wymiarach. Dostępne w rodzimych salonach meblowych kolekcji niczym nie odbiegają od światowych trendów zarówno pod względem kolorystki, jak i formy brył.

Dekory drewna są na topie!

W tym roku będziemy cieszyć się przede wszystkim meblami z dekorem drewna. Ten naturalny materiał, po wieloletnich triumfach bieli, powraca do łask. Modne meble w salonie będą właśnie w kolorze tego szlachetnego surowca – zarówno w chłodnym, inspirowanym Skandynawią wybarwieniu, jak i te w ciepłej kolorystyce śródziemnomorskiej. Obok lakierowanych powierzchni pojawią się także te matowe, z natury bardziej szlachetne – podkreślające awangardowy charakter aranżacji. Jeżeli zaś chodzi o same brył dalej modne będą proste, zgeometryzowane formy, którym charakteru dodadzą lekkie przeszklenia oraz pełniące coraz bardziej znaczącą rolę także w designie - oświetlenie.

Tekst: Urszula Tatur

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH