Kolekcja Wiktoria. Fot. Mebin

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Kolekcja Wiktoria. Fot. Mebin
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
07 sie 2017 15:11

Meble do salonu: nieprzemijający urok klasyki

Choć współczesne wzornictwo mebli zdominowane jest przez geometryczne formy brył, czyste linie, gładkie fronty i nowoczesne materiały, to jednak klasyczny styl zawsze znajdzie zwolenników.

Urokowi mebli ze szlachetnych gatunków drewna i oklein naturalnych, stonowanej kolorystyki, dyskretnie rozmieszczonych dodatków podda się każdy ceniący umiarkowanie i harmonię w aranżacji wnętrz. Ten nienarzucający się styl pozwala na swobodę manewrowania barwą, światłem i kształtem. Dzięki temu użytkownik może nadać indywidualne akcenty urządzanym wnętrzom bez obaw o naruszenie kanonu.

Aranżacja nie musi być wierną kopią wybranego stylu z epoki historycznej, choć i takie meble, na przykład inspirowane okresem napoleońskim, biedermeierem czy art deco, są w cenie. Oczywiście istnieją ogólne zasady urządzania klasycznego wnętrza: prostota, symetria i równowaga w rozmieszczaniu mebli, kolorystyka w odcieniach beżów i brązów czy wysoka jakość użytych materiałów. To one sprawią, iż nasz salon, pokój dzienny i gabinet zyskają charakter ponadczasowy.

Najważniejszym elementem wystroju wnętrza utrzymanego w stylu klasycznym są meble. Majestatyczne i wytworne, z giętymi elementami frontów, finezyjnie wyprofilowanymi nóżkami, ozdobnymi frezami i uchwytami są propozycją do wnętrz o wyjątkowym znaczeniu – tak mogłyby być wyposażone pomieszczenia w szlacheckim dworku, zrewitalizowanym obiekcie pałacowym czy ekskluzywnym apartamencie hotelowym

Aranżując wymarzoną przestrzeń salonu, jadalni czy sypialni meblami z najwyższej półki warto zadbać o komponujące się z nimi dodatki, takie jak miękkie tkaniny w kolorach zieleni, turkusu, fioletu, artystyczne szkło lub zabytkową porcelanę. Jeżeli uda nam się zachować spójną całość, długo będziemy cieszyć się niepowtarzalnym klimatem ulubionego wnętrza.

Źródło: Mebin

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Maryśka L, 2017-08-16 09:03:27

    To prawda, że klasyka zawsze będzie modna i wygląda pięknie takie pomieszczenie. A tak w ogóle to mamy u siebie identyczne krzesła ja te z kolekcji lazuryt. Wspaniałe i bardzo wygodne, jestem z nich bardzo zadowolona.

POLECAMY W SERWISACH