Kolekcja mebli Drevia. Fot. Salony Agata

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Kolekcja mebli Drevia. Fot. Salony Agata
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
24 sie 2017 13:35

Meble do salonu: pomysły do dużego i małego wnętrza

Aranżacja salonu to nie lada wyzwanie, niezależnie od tego czy mamy do urządzenia małą, czy też dużą powierzchnię. Warto wybrać funkcjonalne meble i dodatki, dzięki którym wnętrze będzie nie tylko piękne, ale i praktyczne.

Salon jest miejscem, w którym spędzamy najwięcej czasu, dlatego powinien być zaaranżowany w taki sposób, byśmy czuli się w nim komfortowo. Dysponując dużą powierzchnią możemy stworzyć miejsce, będące strefą odpoczynku i relaksu, a także miejscem towarzyskich spotkań.

Aby pokój dzienny pozostał przestronny należy odpowiednio dopasować rozstawienie mebli do jego kształtu oraz zadbać o porządek. Nawet duże pomieszczenie można nieświadomie zmniejszyć, np. poprzez wstawienie do niego zbyt dużej liczby mebli. Najlepiej sprawdzą się meble, które oferują wiele schowków czy półek. Będziemy mogli schować w nich wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, a tym samym łatwiej utrzymamy w salonie porządek. Wizualnie uporządkować salon pomogą z kolei meble o różnych wysokościach. Nie można zapomnieć również o wygodnym meblu do siedzenia. Najpraktyczniejsze są narożniki - oferują dużą powierzchnię wypoczynkową, jak również sporych rozmiarów pojemniki na pościel. 

W małym salonie bardzo istotny jest z kolei każdy centymetr powierzchni. Urządzając go, warto kierować się zasadą - mniej, znaczy więcej. W zagospodarowaniu przestrzeni pomocna jest nieduża szafa wnękowa idealnie dopasowana do kątów i ścian mieszkania. Dzięki niej wykorzystamy każdy centymetr i zagospodarujemy każdy kąt. Jeżeli chcemy optycznie powiększyć salon, pomogą nam w tym lustrzane drzwi szafy, czy szklane drzwiczki regału, które sprawią, że salon nie tylko będzie lepiej oświetlony, ale stanie się też większy, przynajmniej optycznie dla oka.

Więcej o meblach do salonu przeczytasz TUTAJ 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH