Meble tapicerowane od holenderskich designerów. Fot. Montis / BM Housing

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Meble tapicerowane od holenderskich designerów. Fot. Montis / BM Housing
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
10 sie 2017 15:29

Meble do salonu - projekty holenderskich designerów już w Polsce


Na polskim rynku pojawiła się nowa marka mebli tapicerowanych, które uzupełnia kilka rodzajów stołów. Meble projektowane są przez najlepszych holenderskich designerów.

Mottem firmy Montis od lat pozostaje „dzisiejsze ikony stają się klasykami jutra”. I rzeczywiście, meble dla marki projektują najlepsi designerzy. Wśród twórców znajdziemy Studio Job, Nielsa Bendtsena, Gijs Papavoine’a, Gerta Batenburga, Dicka Spierenburga, Demakersvana, Simona Pengelly, Bertjan Pot czy Ariana Brekvelda.

Montis korzysta z najlepszych tradycji rzemieślniczych, ale równocześnie rozwija nowoczesne technologie. Od początku istnienia holenderska firma nie przestaje zaskakiwać innowacyjnym podejściem do produkcji mebli. Na początku lat 80. wprowadza oryginalną technikę tapicerską, która polega na tym, że obicie nie jest sztywno napięte na oparciu fotela, ale nonszalancko układa się na nim niczym ubranie na ciele człowieka. Technika została pierwszy raz użyta przy produkcji krzesła Chaplin, które dziś określa się mianem klasyka. Z kolei w latach 90. wdrożona została nowa technologia kształtowania pianki poliuretanowej. Dzięki niej korpus mebli tworzony jest wyłącznie z tego nowoczesnego tworzywa. Poszczególne części mebli nie muszą być klejone. Daje to ogromną swobodę w projektowaniu i opracowywaniu modeli zapewniających wyjątkowy komfort siedzenia. Jak zapewnia jeden z projektantów, Simon Pengelly, praca dla marki sprzyja kreatywności – Technicy Montis dbają  o procesy produkcyjne w najmniejszym detalu. Dzięki czemu my, designerzy, możemy skupić się na projektowaniu coraz ciekawszych rozwiązań.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH