Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Selva

  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 24 sie 2012 10:18

Meble w salonie. Jaki układ się sprawdzi?

Kanapa, telewizor, regał, komoda, stolik do kawy.... Jak to wszystko ustawić? Planując układ mebli w salonie na pewno nie warto niczego pozostawić przypadkowi. Warto natomiast pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Sevilla to połączenie klasycznych nóżek z lakierowanym frontem, litego drewna z połyskiem metalu i lakieru. Zgrabne kształty krzywizn współgrają z prostotą dużych płaszczyzn, a wnęki rozjaśnia światło diodowe. Cena: ok. 1.999 zł (szafka TV 45), ok. 1.799 zł (regał 25), ok. 899 zł (stolik kawowy), Bydgoskie Meble.

' title=
fot. Bydgoskie Meble

Narożnik Play o miękkim i szerokim siedzisku z funkcją spania i boczną półeczką. Zagłówki uchylne pozwalają regulować kąt oparcia dla głowy. Cena: ok. 3.168 zł (sofa), ok. 2.044 zł (fotel), Gala Collezione/meble.com.pl.

' title=
fot. Gala Collezione/meble.com.pl

Sofa 3 Martin z półką po lewej lub prawej stronie. Kubistyczne, proste kształty oparte na połączeniu prostokątów są przełamane pionowymi przeszyciami przodu i pikowaniem siedziska. Obicie: skóra naturalna madras, nóżki: drewniane. Cena: ok. 4.546 zł, Gala Collezione/meble.com.pl.

' title=
fot. Gala Collezione/meble.com.pl

Meble Syndy to nowoczesny design, kojące dla oka proste linie połączone z mnóstwem miejsca do przechowywania. Wykonane z płyty MDF lakierowanej na biało. Cena: ok. 4.057 zł, Meble4u.pl.

' title=
fot. Meble4u.pl
Dobrze zaplanowany
' title=
Planując układ funkcjonalny salonu należy pamiętać o kilku zasadach:
  • kanapy powinny być ustawione tak, aby osiągnąć optymalny kąt oglądania tego, co najbardziej lubimy: dla jednych będzie to program telewizyjny, dla innych widok za oknem lub na ogień w kominku
  • ilość, rodzaj i rozmiar kanap należy dostosować do wielkości salonu i potrzeb domowników
  • jeśli to możliwe telewizor powinien stać/wisieć w miejscu, w którym w godzinach największej oglądalności na ekran nie padają promienie słoneczne
  • na ścianie z telewizorem warto unikać chaosu, żeby wzrok za bardzo nie rozpraszał się podczas oglądania
  • dobrze, jeśli stolik kawowy posiada półkę/szufladę – jest to doskonałe miejsce na przechowywanie gazet/książek, często towarzyszących nam w salonie
  • meble typu komody, regały jak najbardziej powinny się znaleźć w salonie, ale nie mogą go zdominować
  • należy zadbać o elementy dekoracyjne – obrazy, malowidła ścienne, rzeźby, których codzienne oglądanie wprawi nas w dobry nastrój
  • należy trzymać się zasady: „mniej znaczy więcej”, czyli ograniczyć ilość mebli użytkowych oraz dekoracji do niezbędnego minimum. Nadmiar mebli powoduje „zagracenie” pomieszczenia, a elementów dekoracyjnych nie pozwala docenić ich walorów estetycznych.
proj. Jolanta Kwilman, Pracownia Architektury Wnętrz

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA