Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Wielofunkcyjne meble do salonu z programu Lori marki Vox. Fot. Vox.

Wielofunkcyjne meble do salonu z programu Lori marki Vox. Fot. Vox.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 02 lut 2016 13:38 (aktualizacja: 03 lut 2016 10:19)

Meble wielofunkcyjne. Poznaj ich zalety

Pamiętamy je z mieszkań rodziców i dziadków – głównie pod postacią niezawodnej meblościanki. Meble wielofunkcyjne znów są modne, ale zmieniają swoje oblicze. W połączeniu z najnowszymi rozwiązaniami zapewnią maksymalną wygodę nawet na niedużej przestrzeni.

Meble wielofunkcyjne kojarzą się przede wszystkim ze spopularyzowaną w latach 70. i 80. meblościanką. Składający się z kilku segmentów mebel królował na „salonach” dzięki temu, że w jednym miejscu można było mieć regał na książki, szafę, barek i szafkę na telewizor. Meble spełniające kilka funkcji są popularne dzięki dwóm trendom – modzie na geometrię i potrzebie wygody na mniejszej przestrzeni.

Mniej miejsca, więcej pomysłów

Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest łączenie salonu z kuchnią. Mały metraż sprawia, że obie te przestrzenie zlewają się w jeden duży pokój dzienny z niewielkim aneksem. W salonie najczęściej znajduje się stolik, na którym mieści się niewiele więcej niż kilka kubków z herbatą. Jednak dzięki nowoczesnym podnośnikom potrafi zamienić się w schowek z dodatkową przestrzenią w swoim wnętrzu. Tego typu okucie sprawia, że część blatu biurka lub stolika unosi się do góry. Pozwala to uzyskać mobilny mebel, w którym można schować różne drobiazgi i gazety – mówi Jakub Malinowski, ekspert ds. okuć meblowych w firmie Häfele.

Ukryte zalety mieszkania

Niektóre ze wspomnianych na początku meblościanek miały dodatkową funkcję – były wyposażone w chowane łóżko. Rozwiązanie to było bardzo sprytne, ale miało jedną wadę: po złożeniu łóżka nie zyskiwało żadnej dodatkowej funkcji. Dostępne dziś okucia pozwalają na zagospodarowanie małej przestrzeni zarówno pod gabinet, jak i pokój dla ucznia. Nowoczesne okucia w prosty sposób potrafią połączyć biurko z łóżkiem. Wystarczy kilka prostych ruchów, by z małej sypialni zrobić miejsce pracy i odwrotnie – mówi Jakub Malinowski.

Nowoczesne rozwiązania cechuje m.in. to, że potrafią zapewnić maksimum komfortu i funkcjonalności. Do wykonywania wielu funkcji przez jedno urządzenie przyzwyczajają nas kolejne zdobycze techniki jak np. smartfony. Smart muszą więc być też meble i zastosowane w nich rozwiązania ułatwiające codzienne funkcjonowanie w naszych domach.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA