Elegancka sofa narożna i pufa z naturalnego rattanu wnoszą do białego wnętrza znamiona stylu safari. Fot. Marks & Spencer.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Elegancka sofa narożna i pufa z naturalnego rattanu wnoszą do białego wnętrza znamiona stylu safari. Fot. Marks & Spencer.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
28 maj 2014 12:54

Meble z rattanu. Ładne, modne i wygodne

Zachwycają różnorodnością form oraz naturalną urodą. Meble z rattanu, bo o nich mowa, kojarzą się z relaksem i letnim wypoczynkiem w promieniach słońca. Zaprośmy je więc do swojego salonu.

Sekret uroku tych mebli tkwi w surowcu, z którego są wykonane. Rattan to drewno palmy Calamus Rotan porastającej wyspy Malezji i Indonezji. Palma ta wypuszcza pnącza, których długość dochodzi nawet do100 metrów. Są one niezwykle elastyczne, dzięki czemu można wyplatać z nich nawet najbardziej misterne detale ozdobne. Odpowiednikiem tego naturalnego surowca jest technorattan, który w postaci mebli prezentuje się nie mniej elegancko.

Rattanowe sofy czy fotele doskonale współgrają z różnymi aranżacjami, od antycznych, przez klasycyzujące po bardzo nowoczesne. Zawsze wnosząc do wnętrza subtelną aurę relaksu i odprężenia.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH