Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Elegancka sofa narożna i pufa z naturalnego rattanu wnoszą do białego wnętrza znamiona stylu safari. Fot. Marks & Spencer.

Elegancka sofa narożna i pufa z naturalnego rattanu wnoszą do białego wnętrza znamiona stylu safari. Fot. Marks & Spencer.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 28 maj 2014 12:54 (aktualizacja: 29 maj 2014 08:00)

Meble z rattanu. Ładne, modne i wygodne

Zachwycają różnorodnością form oraz naturalną urodą. Meble z rattanu, bo o nich mowa, kojarzą się z relaksem i letnim wypoczynkiem w promieniach słońca. Zaprośmy je więc do swojego salonu.

Sekret uroku tych mebli tkwi w surowcu, z którego są wykonane. Rattan to drewno palmy Calamus Rotan porastającej wyspy Malezji i Indonezji. Palma ta wypuszcza pnącza, których długość dochodzi nawet do100 metrów. Są one niezwykle elastyczne, dzięki czemu można wyplatać z nich nawet najbardziej misterne detale ozdobne. Odpowiednikiem tego naturalnego surowca jest technorattan, który w postaci mebli prezentuje się nie mniej elegancko.

Rattanowe sofy czy fotele doskonale współgrają z różnymi aranżacjami, od antycznych, przez klasycyzujące po bardzo nowoczesne. Zawsze wnosząc do wnętrza subtelną aurę relaksu i odprężenia.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA