Sofa Belluno Gala Collezione. Fot. Gala Collezione

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Sofa Belluno Gala Collezione. Fot. Gala Collezione
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
22 kwi 2016 09:22

Modny salon: 12 najpopularniejszych kolekcji mebli

W aktualnej ofercie producentów mebli prym wiodą kolekcje w dekorach drewna oraz jasne kolory i proste, nowoczesne formy.

Moda w designie mebli zmienia się nieco rzadziej niż w przypadku odzieży, jednak podobnie jak w tej kategorii, zatacza koło i co jakiś czas do łask wracają te same trendy. Drewniane meble to nigdy nieprzemijająca klasyka. Prezentują się świetnie zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i tych bardziej standardowych.

Klasyka i nowoczesność

W zależności od preferowanej przez nas stylistyki, w sklepach meblarskich znajdziemy propozycje dopasowane do indywidualnych potrzeb. - Meble z naturalnego drewna, które wyglądają na dotknięte zębem czasu, prezentują się dobrze zarówno we wnętrzu kuchni jak i salonu. Jeśli lubimy ciepłe wnętrza, postawmy na drewniane meble, szczotkowane, malowane matową farbą, olejowane bądź woskowane – mówi Katarzyna Wichniarek, właścicielka salonów meblowych Emma i House&more w Poznaniu. - W Polsce najczęściej produkuje się meble z drewna dębowego oraz jesionowego. Należy pamiętać, że meble orientalne z egzotycznego drewna mogą rozsychać się z czasem, ponieważ drewno to pochodzi z np. z lasów tropikalnych, w których panuje wilgoć. Jeśli chodzi o meble kuchenne obecnie panuje moda na lakierowany MDF na wysoki połysk bądź fornir – opowiada architekt wnętrz Dominka Sawa.

Preferencje Polaków

Jeśli ktoś decyduje się na meble drewniane lite, najczęściej wybiera dąb. Jego neutralną barwę można zmienić dzięki zaolejowaniu na dowolny kolor. Rodzime drewno, w przeciwieństwie do tego tropikalnego, będzie sprawowało się lepiej w naszej strefie klimatycznej. - Pomimo niewątpliwe wysokich cen warto zastanowić się nad zainwestowaniem w meble z drewna litego z uwagi na ich odporność i trwałość. Osobiście jestem koneserką zabytkowych mebli, w które niewielkim kosztem można tchnąć nowe życie – tłumaczy Dominika Sawa.

W chwili obecnej polskie wzornictwo jest bardzo minimalistyczne i nowoczesne, często nawiązuje do mebli z lat 50-tych np. do mebli Romana Modzelewskiego. - Oczywiście taka stylistyka nie każdemu odpowiada. Na szczęście w ofercie znajduje się kilkadziesiąt kolekcji wysokiej jakości mebli, od utrzymanych w tradycyjnym stylu, przez design skandynawski, rustykalny, loft a nawet orientalny - po modele o bardzo nowoczesnym wzornictwie. Najważniejsze jest aby wnętrze naszego domu odzwierciedlało nasz gust, i żebyśmy czuli się w nim po prostu dobrze – radzi Katarzyna Wichniarek. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH