Jasny narożnik ozdobiony poduszkami dekoracyjnymi świetnie wpisuje się w elegancją, reprezentacyjną aranżację salonu z jadalnią. Projekt: Chantal Springer. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Jasny narożnik ozdobiony poduszkami dekoracyjnymi świetnie wpisuje się w elegancją, reprezentacyjną aranżację salonu z jadalnią. Projekt: Chantal Springer. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
14 kwi 2016 09:42

Narożna kanapa – te modele są na czasie

Narożnik, czyli narożną kanapę, ze względu na modułowy charakter wielu modeli można dopasować do metrażu salonu. Pewnie dlatego narożniki są bardziej popularne niż tradycyjne kanapy.

Narożnik to mebel z charakterem. Jego forma może być klasyczna - z miękkimi poduszkami, podłokietnikami, na nóżkach lub bardziej prosta, a przy tym nowoczesna.  

Obecnie na rynku znajdziemy wiele narożnych kanap modułowych, tzn., że poszczególne elementy narożnika (dodatkowe fotele lub szezlongi) można kompletować dowolnie - w zależności od potrzeb i metrażu. Dodatkowym atutem jest fakt, że narożnik, który oferuje tyle samo miejsca do siedzenia, co klasyczna sofa i fotel zawsze zajmuje mniej miejsca, co jest często elementem decydującym o zakupie dla właścicieli niewielkich salonów. 

Narożniki niejednokrotnie zachwycają urozmaiconymi formami, w których część narożna występuje w różnych konfiguracjach: po prawej i po lewej stronie. Obecnie meble wypoczynkowe  dostępne są wielu materiałach obiciowych. Jednym z nich jest np. szenilowa tkanina. Tkaniny obiciowe możemy wybrać w niezwykle bogatej palecie kolorów, niemniej do najpopularniejszych obecnie należą szarości, zarówno te jasne jak i te najciemniejsze (grafit, antracyt) oraz brązy.

Najnowsze modele przekonują także efektownym  designem, na który składają się np. lekko rozchylające się na zewnątrz podłokietniki, duże, miękkie siedzisko i oparcie oraz smukłe nóżki. Szeroka oferta modeli pozwoli bez trudu znaleźć taki narożnik, który idealnie wkomponuje się we wnętrza klasyczne, jak i nowoczesne, małą kawalerkę jaki okazały salon otwarty na kuchnię i jadalnię.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH